Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Přední ICT společnosti mobilizují ve snaze eliminovat výpadky služeb

Service Availability™ Forum vytvoří otevřené specifikace, které zajistí spolehlivost služeb a softwarových aplikací na globální komunikační síti

Společnosti Aztek Engineering, Compaq, F5 Networks, Force Computers, Fujitsu Siemens, GoAhead Software, Hewlett-Packard Company, IBM, Intel Corporation, MontaVista Software, Motorola, Nokia, RadiSys, Siemens, Solid, SteelEye Technology, Stonesoft, TimesTen Performance Software, Vertel Corporation a Wind River dnes oznámily širokou koalici, jejímž cílem je posílit služby a aplikace běžící na přetížené globální komunikační síti.

Cílem Service Availability Fóra je dosáhnout spolehlivosti služeb a softwarových aplikací. Zatímco některé průmyslové iniciativy z poslední doby se soustředí na rychlost a vlastnosti vznikajících komunikačních systémů, Service Availability Forum bude vytvářet a podporovat otevřené standardy, které poslouží jako základna okamžitě přístupných a nepřerušovaných služeb pevných i mobilních sítí.

"Nyní, kdy internet, mobilní komunikace a komerce jsou pro koncové zákazníky i firmy nepostradatelnými službami, už není možné tolerovat jejich výpadky," řekl Michael O'Brien, prezident Service Availability Fóra. "Takové výpadky jsou příznakem neschopnosti současné infrastruktury rychle škálovat a fungovat spolehlivě. Celé odvětví si uvědomuje, že nejlepší cestou, jak tento problém vyřešit rychle a cenově efektivně, je všeobecné přijetí otevřených standardů."

Cílem organizace Service Availability Forum je zajistit takovou spolehlivost obsahových, komunikačních a transakčních služeb na vznikající paketové komunikační síti, která bude srovnatelná se spolehlivostí služeb staršího telefonního systému s přepínanými okruhy. Cíl specifikací otevřených rozhraní Service Availability Fóra je dvojí: 1) eliminovat frustrující problémy se službami jako ztrátu spojení, pozdní doručení hlasových vzkazů nebo pomalé přenosy dat a 2) snížit náklady, zrychlit vývoj a výrobu součástí komunikační sítě a služeb.

Model dostupnosti služeb

Aby bylo možné rychle a s rozumnými náklady poskytovat spolehlivé komunikační služby, musí celé odvětví přijmout globální, otevřené standardy, jež splňují požadavky na vysokou dostupnost a kontinuitu služeb. Kombinací těchto požadavků vznikne model dostupnosti služeb, který pomůže zajistit trvalé a nepřerušované poskytování služeb bez ohledu na selhání jakékoli součásti systému.

Vysoká dostupnost v klasickém pojetí znamená, že ačkoli jeden prvek systému může selhat, systém a jeho služby mohou zůstat v činnosti díky automatickému přepnutí na redundantní záložní součásti. Nedojde tak k ohrožení požadavku na 99,999% dostupnost. Řešení dostupnosti služeb jdou ještě dál. Jsou navržena tak, aby v průběhu přepnutí na záložní součásti zachovala uživatelská data a stav aplikace a zajistila tak kontinuitu služeb poskytovaných koncovému uživateli. Model Service Availability™ má následující atributy:

· Služba na požádání - Systém je trvale v provozu a jeho služby jsou k dispozici tak, aby splnily nebo předčily požadavky zákazníka.

· Nepřerušovaná služba - Stav připojení zákazníka je udržován a zachován bez přerušení služby.

Jak organizace Service Availability Forum zlepší poskytované síťové služby

Produkty pro komunikační infrastrukturu jsou v současné době implementovány pomocí proprietárních rozhraní, což omezuje softwarové inovace a vede k vysokým nákladům na vývoj. Uvedení nových služeb a produktů na trh proto vývojářům a výrobcům trvá dlouho. Pokud se tyto rozdílné, proprietární součásti spojí na nové paketové síti, která poskytuje velké množství služeb, je koncepce trvale dostupných a nepřerušovaných služeb ohrožena už od samotného základu. Cílem Service Availability Fóra je povzbuzovat přijetí specifikací otevřených standardů, které zjednoduší život vývojářům softwaru i poskytovatelům zařízení, platforem a služeb. Specifikace mají vytvořit standardní řešení stavebních bloků, která budou fungovat tak efektivně, že budou odpovídat 99,999% úrovni dostupnosti nastavené starší telefonní sítí s přepínanými okruhy.

"Je zřejmé, že Service Availability Forum má ideální kombinaci agilnosti a schopnosti přinést smysluplná průmyslová řešení," řekla Nancee Ruzicka, programová manažerka pro konvergenci infrastruktury telekomunikačních operátorů z agentury Yankee Group. "Úspěch specifikací otevřených rozhraní Service Availability Fóra nakonec přinese nesmírné a hmatatelné výhody pro koncové zákazníky, vývoj technologií i ekonomiku telekomunikačního podnikání."

Jaký užitek pocítí společnosti a koncoví uživatelé

Specifikace otevřených rozhraní Service Availability Fóra firmám zjednoduší, zrychlí a zlevní vývoj technologických inovací. Zavádění kompatibilních produktů na budoucích sítích vytvoří heterogenní ekosystém v komunikačním byznysu, jenž přinese operátorům, poskytovatelům služeb, výrobcům i jejich zákazníkům spolehlivé služby a širší nabídku produktů. První specifikaci rozhraní se Service Availability Forum chystá zveřejnit během jednoho roku.

"Jakmile budou standardy hotové a budou implementovány, koncoví uživatelé pocítí podstatně vyšší spolehlivost svých zařízení na přístup k síti," řekl O'Brien. "Vizí fóra je dosáhnout na nových paketových sítích takové spolehlivosti komunikačních služeb, že o nich koncoví zákazníci nebudou ani přemýšlet - stejně jako voda a elektřina, které jim vedou domů nebo do práce, budou prostě k dispozici, kdykoli je budou potřebovat."

O organizaci Service Availability Forum

Cílem průmyslové organizace Service Availability Forum je vytvářet a podporovat otevřené standardy, jež jsou nezbytné pro rychlé vybudování globálních komunikačních systémů, na kterých budou poskytovány vysoce spolehlivé hlasové, datové a multimediální služby. Členskými společnostmi Service Availability Fóra jsou: Aztek Engineering; Compaq; F5 Networks, Force Computers, společnost koncernu Solectron; Fujitsu Siemens; GoAhead Software; Hewlett-Packard Company; IBM; Intel; MontaVista Software; Motorola; Nokia; RadiSys; Siemens; Solid; SteelEye Technology; Stonesoft; TimesTen Performance Software; Vertel Corporation a Wind River. Členství v organizaci Service Availability Forum nabízí příležitost podílet se na vytváření specifikací spolehlivosti pro budoucnost.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 5. prosince 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz