Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

První komplexní firewall pro instant messaging

Prvním komplexním firewallem pro instant messaging na světovém trhu je Barracuda IM Firewall.

Prvním komplexním firewallem pro instant messaging na světovém trhu je Barracuda IM Firewall. Americká společnost Barracuda Network ho uvádí na mezinárodní trhy poté, co loni úspěšně debutoval v severní Americe. V České republice ho bude prodávat Gesto Communications.

Instant messaging je způsob komunikace v reálném čase prostřednictvím internetu a pomocí speciálního počítačového programu. Programy pro IM umožňují si dopisovat s dalšími uživateli služby, kteří jsou připojeni k síti. Další možností využití je výměna dokumentů. IM je ideální pomocník pro výměnu informací uvnitř firmy a pro pracovníky na služební cestě. Pracovník, který si program spustí, vidí na obrazovce všechny kolegy, kteří jsou také připojeni, a může jim jednotlivě nebo hromadně okamžitě odeslat zprávu. K dispozici je i konferenční režim.

Stále častější využívání IM ve firmách a dalších organizacích zvyšuje nároky na zabezpečení provozu a archivaci zpráv. Barracuda IM Firewall je prvním nástrojem pro instantní messaging, který splňuje všechny tyto požadavky. Nabízí prostředky nezbytné pro zabezpečení, monitorování a správu veškeré IM komunikace ve firmě.

Firewall zároveň funguje jako server pro instantní zprávy pro vnitřní firemní komunikaci. Protože se často jedná o důvěrné, mnohdy i tajné informace, kóduje interní IM zprávy pomocí 256 bitové enkrypce.

Barracuda IM Firewall zachytává a zaznamenává veškerý IM provoz jak z interního IM serveru, tak z veřejných IM služeb a sítí. Je kompatibilní s populárními IM službami, jako AOL, Yahoo!, MSN, ICQ a novou službou Google Talk. Firewall je schopen archivovat veškeré logy IM komunikace všech uživatelů po dobu pěti let. Monitorovací nástroje umožňují vyhodnocovat, jak často a jak dlouho jednotliví pracovníci firmy využívají IM služeb.

Firewall nabízí také možnost identifikace klíčových slov. Jejím prostřednictvím může administrátor sítě monitorovat zprávy a případně blokovat ty, jejichž obsah ohrožuje bezpečnost či porušuje etické zásady firmy.

Barracuda IM Firewall existuje v pěti modelech - 220, 320, 420, 620 a 820. Podporuje až 7000 uživatelů. Organizace s více než 7000 uživateli mohou spojit několik firewallů dohromady.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 18. března 2006

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz