Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Verified by Visa: Bez hesla ani ránu

Společnost Visa U.S.A. v pondělí oznámila nový, bezpečnější online systém plateb pro zákazníky platící na internetu. Prakticky se jedná o přidání bezpečnostního prvku ve formě hesla.

Zatímco většina nakupujících na internetu musí zadávat pouze čísla svých kreditních či debetních karet. Visa nabízí svým participujícím obchodníkům systém, s nutností zadávat originální a jedinečné heslo zákazníka, jež si sám a majitel karty vytvoří. Toto by mělo zabránit nelegálnímu použití karty. Nový systém se jmenuje "Verified by Visa" a spolupracujícím bankám nabízí možnost ihned začít nabízet tuto službu svým klientům.

Slovy prezidentky Visa U.S.A : "Mnoho lidí stráví spoustu času na internetu, když však má přijít na online nákupy, někteří majitelé karet jsou stále nedůvěřiví.".

Majitelé současných Visa karet mohou navštívit přímo stránky Visa, kde se dozví další informace spolu se seznamem obchodů podporujících tento nový systém.

Jedná se o jednoduchý a přesto přelomový systém, který by měl významně snížit riziko zneužití platebních karet. Pokud ovšem zákazníci budou ochotní komplikovat si ve jménu bezpečnosti platební proces.
Autor: Martin Žalmánek
Datum: 6. prosince 2001 Profil autora  

Martin Žalmánek

Student ekonomie a managementu na MZLU v Brně
CEO a zakladatel or2be.cz


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz