Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Bezpečná správa obsahu podle McAfee

Společnost McAfee, jež je dodavatelem řešení pro bezpečnou správu obsahu, představila účastníkům konference SANS Network Security 2004 svou strategii pro bezpečnou správu obsahu v malých, středních i velkých firmách.

Nárůst počtu nevyžádaných e-mailových sdělení (spam), programů pro hromadné rozesílání e-mailů, potenciálně nežádosucích programů (spyware či adware) a phishingových podvodů vyvolal podle společnosti McAfee potřebu řešení, které by zajistilo lepší zabezpečení obsahu, který do organizace vstupuje nebo ji naopak opouští. Řešení pro bezpečnou správu obsahu podle představ společnosti McAfee se skládají z internetových nástrojů pro správu, založených na politikách, které řídí webový obsah, bezpečnost pošty a ochranu před viry a nepřátelskými kódy. Podobně komplexní řešení jsou přitom pro firmy, které se potřebují vypořádat s problémy souvisejícími s legislativním rámcem, regulačními opatřeními státních orgánů, produktivitou, optimalizací zdrojů a vynucením vnitřní bezpečnostní politiky, nezbytná.

Řešení společnosti McAfee jsou vskutku velkorysá - zahrnují totiž antiviry, antispamy, antiphishing a filtrování obsahu, takže organizacím, které he využívají, poskytují integrovanou a flexibilní technologii, která jim pomáhá zabezpečit příchozí a odchozí provoz, optimalizovat zdroje, zvýšit produktivitu a zabránit narušení provozu firmy.

"Je velice důležité, aby současná řešení pro bezpečnou správu obsahu poskytovala ochranu v hlavních oblastech, které trápí podniky – což jsou viry, spam a nežádoucí obsah. Ideálně v jediném kombinovaném a integrovaném řešení," uvedl Vladimír Brož, Territory Manager pro ČR a SR. "McAfee nabízí kompletní řešení pro bezpečnou správu obsahu, které splňuje tyto požadavky v jediném produktu či sadě."

McAfee svá řešení nabízí jako řízenou službu (Managed Services) nebo jako řešení s vlastní správou na straně zákazníka. Součástí je vždy vícevrstvá ochrana obsahu, instalovaná na internetové brány, aplikační nebo e-mailové servery.


Řešení McAfee pro bezpečnou správu obsahu zahrnují:

  • McAfee Managed Mail Protection. Kompletní integrovanou řízenou e-mailovou bezpečnostní službu, proaktivně chránící zákazníky před nevyžádaným spamem, nežádoucím obsahem a zavirovanými e-maily.
  • McAfee WebShield, jež poskytuje antivirovou ochranu, skenování obsahu a jako volitelné rozšíření také antispamovou ochranu na internetové bráně.
  • McAfee GroupShield, nabízející komplexní ochranu na bráně pro e-maily a další obsah vstupující a opouštějící prostředí Microsoft Exchange 2000/2003 či Lotus Domino.
  • McAfee SecurityShield, jež spojuje nejlepší dostupný antivir, antispam a technologii filtrování obsahu do jediného integrovaného řešení pro Microsoft ISA Server 2003 a 2004.
  • McAfee SpamKiller, zaručující bezkonkurenční ochranu před spamem a dostatečný výkon pro e-mailové servery a zařízení. Je dodáván s přednastaveným, vysoce přesným bodovacím systémem, který určuje, zda je konkrétní e-mail spam, či není.
  • McAfee PortalShield. Ten nabízí komplexní zabezpečení obsahu pro všechny dokumenty, webový obsah a úložiště dokumentů na serveru. Takto zajišťuje uživatelům portálu Microsoft SharePoint nepřerušovaný přístup k informacím.

Mnohá řešení McAfee pro bezpečnou správu obsahu jsou řízena centrálně jedinou konzolí s McAfee ePolicy Orchestrator (ePO) nebo McAfee ProtectionPilot. Ty umožňují instalovat software, řídit politiky a pořizovat grafické výstupy na všech systémech a desktopech.

McAfee ePO (určený pro podnikové uživatele) a McAfee ProtectionPilot (určený pro malé a střední firmy), dávají IT administrátorům nezbytný přehled potřebný pro vyhodnocení efektivity své bezpečnostní politiky, nalezení slabých míst sítě a pro nastavení výstupů.

Autor: David Kozák
Datum: 27. října 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Harry
Bezva PR
27.10.2004 11:41