Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Knihovny umožní zdarma přístup on-line ke 280 deníkům

Bezplatný přístup on-line k více než 280 deníkům v 50 jazycích z 35 zemí nabídne na týden od pondělí 20. března prostřednictvím knihoven v rámci probíhajících aktivit Března – měsíce internetu společnost NewspaperDirect.

Praha, 16. března 2006 – Bezplatný přístup on-line k více než 280 deníkům v 50 jazycích z 35 zemí nabídne na týden od pondělí 20. března prostřednictvím knihoven v rámci probíhajících aktivit Března – měsíce internetu společnost NewspaperDirect. Kromě toho mají knihovny po celý březen volný přístup do českých informačních zdrojů - databáze TAMTAM společnosti Anopress IT, databází České tiskové kanceláře a encyklopedického portálu COTO.JE.

Společnost NewspaperDirect, Inc. se sídlem v Kanadě je dominantní světovou firmou v digitální distribuci novinových titulů. Službou Tisk na vyžádání nabízí v široké celosvětové síti digitálně tištěné noviny v plném formátu a služba PressDisplay umožňuje zájemcům přístup přes internet k více než 280 deníkům v originální grafické podobě už v den jejich vydání v zemi jejich původu.

Pro české uživatele internetu bude k dispozici bezplatný přístup od pondělí 20.3. do neděle 26. března, a to na základě uživatelského jména a hesla, o kterém budou informovány všechny knihovny v ČR v rámci Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Služba LibraryPressDisplay poskytne čtenářům aktuální informace ze světového i domácího denního tisku na obrazovce počítače. Více informací o ní bude na stránkách www.newspaperdirect.cz.

Mediální databáze společnosti Anopress IT zvaná TamTam obsahuje miliony textů a zpráv z českého periodického tisku a elektronických médií (TV, rozhlas, internet). Obsah databáze je denně aktualizován o data z více než 250 různých zdrojů. Během měsíce března si vyhledávání mohou vyzkoušet všichni návštěvníci knihoven po celé ČR. Dostanou se při tom k datům až od roku 1996.

Tradičně umožňuje v březnu bezplatný přístup do svých databází z knihoven také ČTK. Jde celkem o osm dokumentačních databází – biografie, země světa, Česká republika, kraje, svět, výročí, sporty a Evropská unie.

Třetí tuzemský informační zdroj, který knihovnám v březnu poskytuje přístup zdarma, je encyklopedický portál COTO.JE. Obsahuje tři významná enycklopedická díla – Ottovu encyklopedii, Malou československoíu encyklopedii a Encyklopedii Universum.

Nabídka knihoven je součástí jejich aktivit v rámci 9. ročníku Března – měsíce internetu. Hlavními partnery BMI jsou letos Česká pošta a GRISOFT, vzhledem k tematickému zaměření 9. ročníku BMI na e-government poskytují záštitu a podporu předseda vlády a Úřad vlády České republiky, Ministerstvo financí, Ministerstvo informatiky, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo vnitra a portál BusinessInfo.cz. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Springer Media CZ, Vogel Burda Communications a časopis Egovernment, odborným partnerem FORInternet.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 16. března 2006

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz