Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Centra Internetu zahajují zkušební provoz

Společnost Intel zahajuje zkušební provoz unikátního projektu "Centra Internetu", který se stane i jedním z ústředních akcí Března - Měsíce Internetu. Cílem tohoto projektu je nabídnout široké veřejnosti možnost naučit se krok za krokem pracovat s počítačem a Internetem, využívat vlastní e-mail a poznat řadu dalších možností jejich využití. Naplno bude projekt v provozu od dubna tohoto roku.

Informační a komunikační technologie umožnily vznik nové průmyslové revoluce. Dopady této revoluce mění způsob spolupráce ve společnosti, způsob života i hledání nových možností uplatnění lidského potenciálu ve výrobě, spotřebě, kultuře i využití volného času. Přístup a práce s informacemi se stávájí nezávislé na časových, prostorových nebo kvantitativních omezeních.

Jedním z nejdůležitějších zástupců nových technologií je Internet. Nejen situace na trhu práce, ale i úspory času a financí při běžné korespondenci, přivádí stále více lidí k Internetu. Mírou počítačové gramotnosti však stále nepatříme mezi vyspělé země. Mezi hlavní bariéry využívání Internetu a počítače v domácnostech patří zejména nedostatečná představa o možnostech jeho využití. Dalším důvodem, který brání zasednout k počítači zejména střední a starší generaci, je pak strach z prvních začátečnických kroků.

Uvedené aspekty jsou hlavním motivem pro realizaci dlouhodobého projektu regionálních Center Internetu. Tento projekt je přitom určen jak úplným začátečníkům, tak i pokročilejším uživatelům bez rozdílu věku a vzdělání.

Výuka má formu dvouhodinových odpoledních kurzů, které se konají souběžně ve dvaceti regionálních centrech v České republice. Důraz je kladen na laicky srozumitelný výklad a rychlé zvládnutí těch nejpotřebnějších funkcí. Hlavní předností kurzů je nejen mimořádná cenová dostupnost - vstup je pouze za 100 Kč, ale zejména jejich praktické zaměření. Každý z maximálně deseti účastníků bude mít k dispozici počítač připojený k Internetu a v doprovodu zkušeného lektora zvládne postupně nejdůležitější kroky pro samostatnou práci s počítačem. Naučí se efektivně vyhledávat informace na Internetu, komunikovat emailem, pochopí princip Internetu a hlavně získá cennou inspiraci pro vlastní využití, např. ve svém podnikání, zálibách či rutinních věcech. V závěru obsahuje kurz praktické ukázky a návody, jak použít internet v rodině (úspory rodinného rozpočtu při nákupech, výběr dovolené, péče a výchova dětí, vzdělávání...), v podnikání (elektronický podpis, smlouvy, korespondence, získávání informací...) a v zábavě (komunikace, digitální fotografie, video, volný čas...).

Jelikož některá centra plní také roli veřejně přístupného internetu, budou si moci zájemci své dovednosti vyzkoušet v jejich otevírací době i mimo kurz. Díky vyškolenému personálu poskytují centra také radu při výběru počítače. Zájemci mají možnost si objednat jednu ze tří počítačových sestav včetně připojení na internet s bohatým programovým vybavením. Takto připravená řešení přináší zákazníkům mnohem vyšší komfort využití počítače, neboť obsahují všechny podstatné funkce. Oprošťují uživatele od starostí s instalací jednotlivých programů, které by navíc musel nakupovat za výrazně vyšší ceny. Součástí počítače je nejen sada kancelářského softwaru pro tvorbu dopisů a tabulek, ale i vzory padesáti nejběžnějších smluv, připravené záložky na užitečné stránky českého Internetu, antivirový program, slovník, jednoduchý nástroj pro domácí programy, obrazový průvodce ovládáním počítače a další zajímavosti.

Pokud se zájemce rozhodne pro nákup počítače, může už za tři dny odesílat z domova své první emaily přátelům, vytisknout si smlouvu doplněním z připraveného vzoru, získat užitečné informace o svých zálibách, pracovat z domu s bankovním účtem, učit se anglicky, ušetřit při nákupu přes Internet nebo třeba vytisknout svoje první fotografie.

V ceně počítače je zahrnuta doprava a instalace v místě bydliště a započtení kurzovného. Dodavatelem počítačů značky LYNX je česká společnost Levi International.

Vzhledem k předpokládanému zájmu je nutné si předem rezervovat místo na konkrétním termín. Z celé republiky se přijímá registrace na jednotném telefonním čísle 0844-111130. Další informace mohou zájemci nalézt i na internetových stránkách projektu http://www.centruminternetu.cz/.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 1. března 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz