Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Nabídka zaměstnání láká návštěvníky

Na více než pětinásobek vzrostl za uplynulý rok zájem o integrovaný informační portál Ministerstva práce a sociálních věcí. Zatímco v lednu 2005 na něm shlédli zájemci 1 milion stránek, v lednu letošního roku již téměř 5,5 milionu stránek.

Portál poskytuje především ucelené informace z oblasti zaměstnanosti a státní sociální podpory (SSP). Uživatel zde může nalézt informace o jakémkoli volném místě, které nabízejí úřady práce v České republice. V současné době je jich dohromady kolem 45 tisíc.

Přihlášení na portál je velmi jednoduché, nevyžaduje zadávání osobních údajů a pro nového uživatele netrvá déle než 30 vteřin. Pokud se člověk přihlásí, může zadat a uložit výběrová kritéria požadovaných volných míst. Na základě těchto kritérií, pokud o tuto službu požádá, dostává automaticky informace o nových pracovních místech prostřednictvím e-mailu.

Ti, kteří nenašli vhodné zaměstnání, mohou zadat svůj životopis do sekce "Inzerce zájemců o práci", kde pak mohou zaměstnavatelé hledat vhodné pracovníky. Aby zadaný strukturovaný profesní životopis dotyčného odpovídal požadavkům zaměstnavatelů, vytvořili tvůrci portálu takovou aplikaci, která klienta bod po bodu při jeho psaní vede. Na základě údajů uvedených v životopisu pak portál nabízí automatické vyhledání vhodných volných pracovních míst.
Portál informuje také o možnostech zaměstnání v Evropské unii a Evropském hospodářském prostoru (sekce EURES). Česká republika byla první z nových členských zemí EU, která se připojila k portálu EURES. Ten nyní obsahuje nabídku zhruba 750 000 volných pracovních míst v celé Evropě.

Integrovaný informační portál MPSV je jedním z portálů státní správy, na které soustředí pozornost letošní Březen – měsíc internetu. Leták s jejich popisem dostávají účastníci vzdělávacích akcí, které na březen připravily knihovny po celé republice. Podle lednového šetření společnosti Factum Invenio čeští uživatelé internetu dosud příliš informace na webových stránkách veřejné správy nevyhledávají. Alespoň jednou tak učinilo jen 38 procent respondentů a pouze 8 procent je vyhledává pravidelně.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 7. března 2006

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

petra r.
jak najit praci
22.12.2007 19:18