Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Březen opět přinese řadu zajímavých nabídek

Březen je opět tady a s ním přichází tradiční měsíc Internetu. Jako už tradičně se tak českým uživatelům nabídne celá řada zajímavých novinek a akcí. Některé vám představíme v tomto článku.

Měsíc Březen bude, jako už tradičně, opět patřit také Internetu. BMI sdružení ve spolupráci s partnery a provozovateli www serverů i letos připravilo celou řadu zajímavých akcí, novinek a možností vyzkoušet si zdarma placené služby. Některé z nich vám představíme v tomto článku, další pak v průběhu měsíce Internetu.


INSPO 2006 - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami

Program "1 klávesou" pro ovládání počítače jednou klávesou či ústy ovládaná počítačová myš InterMouse patří mezi novinky pro uživatele se zdravotním postižením, které budou oředstaveny v rámci konference INSPO 2006, která se uskuteční 11. března jako jedna z hlavních akcí Března - měsíce Internetu v Kongresovém centru Praha. Jejími pořadateli jsou občanská sdružení BMI, Křižovatka.cz a AISO.

Na konferenci budou zároveň rozdány ceny vítězům literární soutěže Internet a můj handicap.

Velmi zajímavé bude také vystoupení náměstkyně ministryně informatiky Jana Vohralíková, která účastníky konference seznámí s možnostmi, jak získat dotace na internetové projekty pro uživatele se zdravotním postižením. Mimo to se dozvědí, jak si mohou neziskové organizace pořídit počítače a vybraný software za velmi zvýhodněných podmínek, seznámí se s praktickým využitím internetové telefonie, s hlavními změnami, které přinese nový zákon o sociálních službách a přesvědčí se o výhodách elektronické zdravotní knížky IZIP.

Řada projektů zaměřených na posílení šancí lidí se zdravotním postižením na trhu práce prostřednictvím zvládnutí informačních technologií. Druhá sekce konference se bude zabývat tvorbou bezbariérových webových stránek a soustředí se zejména na problematiku webových formulářů.


Lexikon českých výtvarníků na týden zdarma

Se zajímavou nabídkou přichází v rámci měsíce Internetu také Společnost pro současné umění (SCA), která od roku 1996 zpracovává informace z oblasti výtvarného umění do digitálního archivu Lexikon českých výtvarníků. V rámci kampaně Březen - měsíc Internetu nabízí SCA týdenní bezplatný přístup do jeho databází.

V tomto roce podpořilo grantem tvorbu Lexikonu Ministerstvo informatiky ČR.
Autor: David Kozák
Datum: 28. února 2006 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz