Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Internet ležící, spící...?

Motto 7. ročníku projektu Březen - měsíc Internetu "Internet ležící, spící ...?" vyprovokovalo zamýšlenou diskusi hned při včerejším zahájení BMI 2004 v Obecním domě v Praze. Ministr informatiky Vladimír Mlynář pochválil zlepšující se možnosti připojení k internetu i zkvalitňující se obsah webů orgánů veřejné správy, primátor hlavního města Prahy Pavel Bém se pochlubil, že internet využívá už téměř polovina (48 %) Pražanů.

Také partneři 7. ročníku BMI odmítli, že by u nich internet spal. Česká pošta na svých webových stránkách http://www.cpost.cz nabízí kromě spousty informací devět služeb online, například vyhledávání obchodních a profi balíků, o kterých se může odesilatel dozvědět až 23 různých typů údajů. Širokou nabídku online služeb obsahují i nové stránky Stavební spořitelny České spořitelny (http://www.burinka.cz), na kterých lze nasimulovat průběh stavebního spoření, s pomocí virtuálního úvěrového poradce vybrat nejvhodnější produkt, zhodnotit schopnost splácení úvěru, vyřídit úvěr překlenovací i ze stavebního spoření a využít další služby bez nutnosti osobní návštěvy. Internet neleží ani ve firmě DIGI TRADE, protože i díky zájmu o vytváření internetových aplikací byla zařazena v minulém roce společností Deloitte Touch mezi nejrychleji se rozvíjející technologické firmy ve střední Evropě.

Jak se daří internetu v dalších oblastech, to posoudí rovněž účastníci řady odborných konferencí, které se uskuteční v průběhu letošního měsíce internetu. Jsou určeny pro děti (Junior Internet 13.3. v klubu Lávka v Praze, přímý přenos na http://live.atlas.cz), zájemce o využití e-learningu (E-learning 2004 dne 16.3. v Kongresovém centru Praha), podnikatelskou sféru (Internet a konkurenceschopnost podniku 17.3. ve Zlíně), uživatele se zdravotním postižením (INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami 20.3. v Kongresovém centru Praha, přímý přenos na http://live.atlas.cz), odbornou školskou veřejnost (Elektronické vzdělávání - od budoucnosti ke školní současnosti 25.3. ve Veletržním paláci v Praze) a zájemce z veřejné správy (ISSS - Internet ve státní správě a samosprávě 29. a 30.3. v Hradci Králové).

Podrobnosti o programu lze nalézt na http://www.brezen.cz. Zde je možné také vyhledat, jaké akce pro širokou veřejnost se uskuteční v knihovnách po celé republice. Téměř tři stovky veřejných knihoven připravily na březen velmi pestrou škálu instruktáží a školení snad pro všechny cílové skupiny: dospělé (někde dokonce zvlášť pro dámy a zvlášť pro pány), děti všeho věku (od mateřských škol až po maturanty, ale také pro skautské oddíly či žáky speciálních škol), maminky na mateřské dovolené, a to i s dětmi (o ty se zatím postarají v odděleních pro děti), seniory (jak individuálně, tak pro obyvatele domů s pečovatelskou službou či kluby důchodců), starosty malých obcí, zájemce se zdravotním postižením, ústavy sociální péče a také pro nezaměstnané.

Současně s měsícem Internetu odstartovala také anketa na http://www.mojekniha.cz, která si klade za cíl najít nejoblíbenější knihu v České republice.

Organizátorem projektu Březen - měsíc Internetu je BMI sdružení, záštitu 7. ročníku poskytl primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, hlavními partnery jsou Česká pošta, DIGI TRADE, Stavební spořitelna České spořitelny a mezinárodní projekt PRELUDE, mediálními partnery Atlas.cz, ČTK, Český rozhlas, Právo, Springer Media CZ a Vogel Burda Communications, odborným partnerem ICZ. Další informace o BMI 2004 jsou na http://www.brezen.cz.
Autor: Redakce
Datum: 5. března 2004

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz