Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Internet se stal každodenním nástrojem pro 40% řídících pracovníků

Nejčastěji používají Internet ve firmách řídící pracovníci, následují odborní a administrativní pracovníci. Pro řídící pracovníky ve 40% firem se stal Internet již každodenním nástrojem, zatímco ve 24% jej dosud nepoužívají vůbec. Zhruba polovina firem má stanovena pravidla, jak ve firmě používat e-mail. Téměř třetina firem toto opatření nejen že nemá, ale ani neplánuje jeho zavedení.

Tyto závěry vyplynuly z výzkumů připravenosti malých a středních firem na elektronické podnikání, které pro společnost TELE2 a BMI sdružení provádí agentura DEMA. Poslední se uskutečnil v lednu v Moravskoslezském kraji a zapojilo se do něj 135 firem. Celkem tak jsou již k dispozici údaje o 900 malých a středních firmách do 100 zaměstnanců ze šesti krajů a Prahy. Ukázalo se, že v podílu firem s připojením k Internetu je na tom s 84% nejlépe právě Moravskoslezský kraj, zatímco nejvíce firem s vlastními webovými stránkami má Brněnský kraj (71%).

Výzkum se zajímal také o to, kolik procent zaměstnanců využívá Internet. U necelé čtvrtiny firem vůbec nepřichází v úvahu možnost vstupovat na webové stránky (23%) nebo využívat e-mail (24%), a to zejména proto, že 22 procent firem dosud není připojeno k Internetu. Do jedné čtvrtiny zaměstnanců mají přístup na webové stránky ve 34% firem a k e-mailu ve 33%, více než polovina zaměstnanců může přistupovat na web ve 27% a používat e-mail ve 28% firem. V největší míře je to v podnicích poskytujících služby (42%), méně již v obchodních (26%) a zejména výrobních firmách (12%).

V obchodním styku s dodavateli používá e-mail 63% a e-mail s elektronickým podpisem 8% firem, ve styku s odběrateli e-mail 65% a e-mail s elektronickým podpisem 7% firem. Zde je naopak nejvyšší podíl u výrobních firem
Autor: Tisková zpráva
Datum: 19. února 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz