Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

KPNQwest/GTS ČR ohlásila provozní nezávislost na mateřské firmě

V návaznosti na dosavadní vývoj jednání nizozemské KPNQwest N.V. o vstupu nového vlastníka do společnosti, oznamuje KPNQwest/GTS, působící na území České republiky, provozní nezávislost na mateřské firmě.

Vedení KPNQwest/GTS vždy měla a má i v současnosti veškerou odpovědnost za poskytování telekomunikačních služeb v ČR, za financování a provoz, včetně strategického rozvoje společnosti.

"Pozice největšího českého alternativního operátora nám umožňuje plně autonomní fungování," uvedl Milan Rusnák, generální ředitel KPNQwest/GTS. "Navíc se můžeme zcela soustředit na rozvoj našeho podnikání v souladu s očekáváním českého trhu," dodal. Finanční situace mateřské KPNQwest N.V. nemá žádný přímý vliv na kvalitu poskytovaných služeb ani na finanční výsledky firmy v České republice, které KPNQwest/GTS řadí mezi ekonomicky nejúspěšnější pobočky v Evropě.

Společnost KPNQwest/GTS v roce 2001 vytvořila dohromady tržby ve výši 2.3 miliardy korun a dosáhla zisku před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) ve výši 345 miliónu korun. Celkové tržby se přitom v roce 2001 oproti roku 2000 zvýšily o 42%. V letošním roce si KPNQwest/GTS hodlá upevnit pozici největšího alternativního operátora, v prvním čtvrtletí vykázala celkové tržby na úrovni 614 milionů korun a EBITDA 111 milionů korun. Nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2001 tak činí 22%.

KPNQwest/GTS je v ČR největším alternativním operátorem, poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 31. května 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz