Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

KPNQwest a GTS oznamují sloučení v ČR

Od včerejšího dne působí po provedeném provozním sloučení společnosti GTS Czech a KPNQwest Czechia na českém trhu jako jediná společnost. Nová společnost, která ponese do doby vzniku jedné právnické osoby název KPNQwest/GTS, zaměstnává nyní téměř 400 pracovníků.

Sloučením si nový celek upevnil postavení největšího alternativního operátora v ČR a klíčového poskytovatele internetových a datových služeb v celoevropském měřítku. Generálním ředitelem KPNQwest/GTS bude Milan Rusnák, dosavadní ředitel GTS. Michael Hartman, dosavadní ředitel KPNQwest, byl jmenován zástupcem generálního ředitele a ředitelem pro strategii společnosti.

"Spojením obou společností vznikl subjekt, který je špičkou v hlasových, datových a internetových službách," řekl Milan Rusnák. "Naši pozici, založenou na dlouholetých zkušenostech působení v ČR, nyní posiluje zázemí nejrozsáhlejší sítě optických kabelů v Evropě. V období, kdy narůstá podíl internetových a datových služeb na celkových příjmech operátorů, je to důležitá konkurenční výhoda," doplnil Milan Rusnák. Nové uskupení v Evropě provozuje 25.000 kilometrů dlouhou síť s připojeními v 60 evropských velkoměstech a 14 metropolitních sítí (MAN).

Provozní sloučení GTS Czech a KPNQwest Czechia v ČR je v souladu s plánovaným průběhem globální akvizice GTS Central Europe a páteřní sítě Ebone společností KPNQwest.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 3. května 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz