Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Evropská komise schválila převzetí GTS společností KPNQwest

KPNQwest, přední evropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb, oznámila, že Evropská komise odsouhlasila akvizici infrastruktury Ebone a středoevropské divize firmy Global TeleSystems (GTS). Evropská komise potvrdila, že by tato akvizice neměla vést k vytvoření nebo posílení dominantní pozice nové firmy na příslušných telekomunikačních trzích.

Prezident a výkonný ředitel společnosti KPNQwest Jack McMaster komentoval toto stanovisko Evropské komise slovy: "Dnešní rozhodnutí znamená významný mezník v procesu získání Ebone a GTS Central Europe a představuje rovněž důležitý krok v konsolidaci telekomunikačních služeb v Evropě. Současně to také potvrzuje naše přesvědčení, že nové spojení nabídne konkurenceschopnou sadu služeb na trhu datové komunikace a hostingu, který v Evropě neustále roste. Zavázali jsme se, že využijeme všech výhod synergického efektu, který tato akvizice přinese, a že evropské obchodní komunitě záhy poskytneme novou generaci datových a internetových služeb."

Společnost KPNQwest oznámila záměr převzít GTS již 18. října 2001 v rámci předběžného konkurzního řízení za 645 milionů eur. KPNQwest vydá vlastníkům dluhopisů GTS desetileté konvertibilní cenné papíry v hodnotě přibližně 210 milionů eur výměnou za dluhopisy GTS v hodnotě 1,9 miliardy eur (nominální hodnota) a převezme úvěry GTS v částce přibližně 210 milionů eur a leasingové kontrakty v ceně zhruba 250 milionů eur. GTS bude mít v době uzavření transakce hotovost přibližně 25 milionů eur. Bankovní ústavy poskytující úvěry společnostem KPNQwest a GTS se dohodly na změně úvěrového rámce GTS na hodnotu 500 milionů eur (celkově).

Akvizice GTS výrazně přispěje k tržbám společnosti KPNQwest i příjmům před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. KPNQwest očekává po dokončení akvizice v roce 2002 předběžné příjmy ve výši 1,3-1,4 miliardy eur a odhadovaný zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace ve výši 175-200 milionů eur. Vzhledem k nárůstu ukazatelů EBITDA a úvěrovému rámci je společnost KPNQwest plně finančně zajištěna až do doby, kdy ve čtvrtém kvartálu 2003 dosáhne kladného cash-flow.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 17. ledna 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz