Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Společné stanovisko komunikačních společností k současné situaci v problematice technologie DSL

Jménem telekomunikačních operátorů Aliatel, Contactel, eTel, GTS, Jet2Web Czech Republic, NEXTRA a Tiscali chceme upozornit na zneužívání faktického monopolního postavení společnosti Český Telecom ve věci nabídky technologie DSL.

Český Telecom odmítl vyhovět žádosti telekomunikačních operátorů o vytvoření paralelní velkoobchodní nabídky na poskytování technologie DSL a to i přes to, že k tomu neexistují žádné právní ani technologické důvody. Své obavy v souvislosti se současným stavem komerčního provozu technologie DSL jsme adresovali formou dopisu nejen Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ale v kopii také vedení Českého Telecomu a Českého telekomunikačního úřadu.

Vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo získat žádnou relevantní odpověď, rozhodli jsme se na tyto problémy upozornit veřejně. Protože v případě, že Český Telecom nepředloží nabídku ještě před komerčním spuštěním služby, dojde k většinovému obsazení trhu dominantním Českým Telecomem a v konečném důsledku na toto jednání doplatí především koncoví zákazníci.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 22. května 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz