Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

GTS zdvojnásobuje kapacitu připojení do NIX

Rekordní přenosovou rychlost Internetu pocítí uživatelé v České republice právě v těchto dnech, kdy uplynulo 10 let od oficiálního připojení země na Internet prostřednictvím počítače na ČVUT. Kapacitu připojení do sítě sdružení poskytovatelů internetových služeb NIX totiž zvýšila minulý týden společnost GTS, a to z dosud v ČR rekordního 1 gigabitu za sekundu na dvojnásobek.

Přenosová rychlost 2 gigabitu za sekundu je přibližně 100 tisíckrát vyšší než rychlost prvního připojení z roku 1992.

"Díky připojení o rychlosti 2 gigabitů se český internet posouvá na úroveň nejvyspělejších zemí EU," komentoval zdvojnásobení kapacity David Duroň, ředitel marketingu GTS. Zákazníci zdvojnásobení kapacity pocítí nejen rychlejší elektronickou poštou, stahováním informací z internetu a zobrazování webových stránek, ale tato kapacita již umožňuje uživatelům s odpovídajícím technologickým vybavením přenos obrazu a zvuku v kvalitě digitální televize.

GTS v České republice investovala v roce 2001 celkem 690 mil. Kč do rozvoje technologií a infrastruktury. GTS, disponující vlastní mezinárodní konektivitou 2x2.5 gigabitů, spravuje uzlový bod sdružení NIX ve svém supermoderním datovém centru GTS Telehouse Praha. NIX je sdružením nejvýznamnějších internetových a telekomunikačních firem v České republice.

GTS Czech je největším alternativním operátorem v České republice. Poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Evropská komise v polovině ledna tohoto roku dala souhlas společnosti KPNQwest k akvizici GTS Europe, zahrnující páteřní síť Ebone a divizi GTS Central Europe, jejíž součástí je i GTS Czech.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 19. února 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz