Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

GTS pokračuje v boji za spravedlivé podmínky na telekomunikačním trhu

Společnost GTS se dne 29.června oficiálně obrátila na Český telekomunikační úřad (ČTÚ) s návrhem na řešení sporu a s žádostí o stanovení metody výpočtu cen za propojení mobilních a pevných telekomunikačních sítí a stanovení maximálních cen za terminaci hovorů v mobilních sítích.

"Po sérii neúspěšných jednání o propojení sítí GTS Czech a Radiomobil byl jednoznačně konstatován rozpor v otázce cen za ukončení hovorů v síti mobilního operátora. Za jediné možné východisko z této situace považujeme vydání cenového rozhodnutí regulačního orgánu (ČTÚ), které budeme akceptovat, a kterým se budeme řídit, komentuje rohodnutí marketingový ředitel GTS David Duroň a dodává: "Pro letošní rok navrhujeme výpočet na základě nákladů, očištěných od neoprávněných položek, obdobný, jaký použil ČTÚ pro výpočet propojovacích poplatků v případě propojování pevných sítí. V dalších letech bychom chtěli prosadit použití metody LRIC. Pokud jde o výši propojovacích poplatků požadujeme a rozborem nákladů dokládáme cenu 1,21 Kč."

Žádost o stanovení metodiky výpočtu propojovacích poplatků k ČTÚ je dalším krokem v jednáních s mobilními operátory. GTS tak pokračuje v aktivním utváření podmínek na celém telekomunikačním trhu, které by měli přinést výhody především koncovým uživatelům.

GTS se v rámci Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) obrátila na ČTÚ s žádostí o regulaci ceny za propojení mezi sítěmi mobilních operátorů a provozovatelů pevných sítí již 21.května 2001.

"Cílem GTS je dosáhnout výše poplatku, který bude odrážet skutečné náklady a nikoli diktát mobilních operátorů, jak je tomu doposud, protože na stávající stav doplácejí především koncoví zákazníci. Věříme, že ČTÚ rozhodne jako opravdu nezávislý regulátor, tak jako v případě propojování pevných sítí," dodává David Duroň.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 5. července 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz