Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

České GTS a KPNQwest připojeny přes BT Ignite

České GTS a KPNQwest zprovoznily mezinárodní internetové připojení přes partnerské operátory v čele s divizí British Telecomu společností BT Ignite. Nové velkokapacitní připojení tak poskytne zákazníkům firem GTS a KPNQwest v České republice jistotu plné konektivity do mezinárodní sítě Internet.

Připojení disponuje kapacitou 2x STM-4, tedy 1244 Mbps, a převyšuje potřeby všech českých zákazníků GTS a KPNQwest i v případě výpadku mezinárodní sítě, kterou spravuje nizozemská KPNQwest N.V. Tato firma totiž vyhlásila bankrot a její aktiva včetně páteřních sítí budou patrně rozprodána. GTS a KPNQwest v České republice, které jsou na centrále provozně a finančně nezávislé, budou poskytovat svým zákazníkům i nadále veškeré služby v nezměněné kvalitě.

"Finanční ani technická situace mateřské KPNQwest N.V. nebude mít žádný přímý vliv na kvalitu služeb poskytovaných našim zákazníkům," prohlásil Milan Rusnák, generální ředitel GTS a KPNQwest v České republice. Již dříve společnosti GTS a KPNQwest v ČR, které patří mezi finančně nejúspěšnější firmy celé skupiny, oznámily zisk EBITDA za rok 2001 dohromady ve výši 345 milionů korun. V prvním čtvrtletí letošního roku vykázaly GTS a KPNQwest celkové tržby na úrovni 614 milionů korun a EBITDA 111 milionů korun. Nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2001 tak činí 22%.

GTS a KPNQwest, které od května letošního roku vytvořily jeden provozní celek, jsou V ČR největším alternativním operátorem poskytujícím komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 10. června 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz