Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

GTS Central Europe přepojeno na alternativní síť

V souvislosti s postupným odpojováním páteřní sítě Ebone z provozu po krachu nizozemské společnosti KPNQwest N.V. zajistila telekomunikační skupina GTS Central Europe pro své zákazníky alternativní připojení do mezinárodní sítě Internet.

Tím současně splnila podmínky pro vstup nového investora. Nové připojení je již plně funkční. Technickou nezávislost na původní páteřní síti nizozemské KPNQwest N.V. zajistily dohody GTS Central Europe s provozovateli velkokapacitních mezinárodních internetových sítí společnostmi BT Ignite - divizí British Telecom a dále se společnostmi Sprint a CECOM (Dynegy).

„Plynulé přepojení na plnohodnotnou alternativní síť zvyšuje šanci na rychlý vstup nového vlastníka,“ řekl Milan Rusnák, generální ředitel KPNQwest/GTS. „Podpis smlouvy předpokládáme v řádu několika týdnů,“ dodal. Středoevropská skupina zahrnuje kromě české KPNQwest/GTS také GTS Slovakia, GTS – Datanet Távközlési KFT v Maďarsku, GTS Romania, KPNQwest Romania a polské společnosti Internet Partners a Pronet Communications.

GTS Central Europe má za rok 2001 pozitivní ukazatel EBITDA. Samotná KPNQwest/GTS již dříve oznámila zisk EBITDA za rok 2001 ve výši 345 miliónu korun. V prvním čtvrtletí letošního roku vykázala KPNQwest/GTS celkové tržby na úrovni 614 milionů korun a EBITDA 111 milionů korun. Nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2001 tak činí 22 %.

KPNQwest/GTS je největším alternativním operátorem v ČR. Společnost poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb nejen ve velkých městských aglomeracích, ale i v regionech ČR.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 5. července 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz