Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

GTS viní vládu ČR z protěžování Českého Telecomu

Telekomunikační společnost GTS podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podnět k přezkoumání rozhodnutí české vlády o dodavateli komunikační infrastruktury pro veřejnou správu. Vláda totiž usnesením č. 271/01 z března 2001 přidělila bez vyhlášení veřejného výběrového řízení tuto obchodně velmi zajímavou státní zakázku Českému Telecomu, jehož je dosud sama významným akcionářem.

Vláda tak zřejmě zneužila zákonné možnosti vyzvat k předložení nabídky pouze jediného zájemce kvůli zvýšení hodnoty Českého Telecomu před privatizací státního podílu. Praktiky vlády při zadávání veřejných zakázek i způsob liberalizace telekomunikací se stal rovněž předmětem kritiky Evropské komise ve včera předané hodnotící zprávě o připravenosti ČR na vstup do EU.

"Liberalizace prostě nesmí probíhat jen na papíře," řekl Milan Rusnák, generální ředitel GTS v České republice. "Nelze se divit, že se to orgánům EU nelíbí. Žádáme otevřené, transparentní a objektivní výběrové řízení na každou státní zakázku, nejen na informační systém pro veřejnou správu," dodal Rusnák.

Společnost GTS je přesvědčena o pochybení zadavatele výběrového řízení, kterým je vláda ČR. Ta své rozhodnutí opírá o odst. 1 písm. b) §50 zákona č. 199/1994 Sb. o zadávání veřejných zakázek. Možnost vyzvat pouze jednoho zájemce existuje v případě specializované zakázky, kterou je schopen realizovat právě tento jediný dodavatel. Uvedená zákonná podmínka však v tomto případě nebyla splněna, protože služby požadované zadavatelem je v plném rozsahu schopna zajistit i společnost GTS.

GTS Czech je dnes největším alternativním telekomunikačním operátorem v České republice. Poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Důsledně přitom prosazuje úplnou liberalizaci českého telekomunikačního trhu a staví se energicky proti jakémukoliv zneužívání dominantního postavení jiných poskytovatelů veřejných telekomunikačních služeb i ze strany mobilních operátorů.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 14. listopadu 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz