Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

KPNQwest dokončuje akvizici GTS a Ebone

Společnost KPNQwest, přední panevropská firma v oblasti datových komunikací a hostingu, dnes oznámila, že dokončila akvizici infrastruktury Ebone provozované firmami Global TeleSystems, Inc., Global Telesystems Europe B. V. a zastoupení GTS ve střední Evropě.

Stalo se tak podle dohody o nákupu akcií uzavřené mezi GTS, GTS European Telecommunications Corp. a společností KPNQwest.

Nedílnou součástí akvizice je skutečnost, že společnost KPNQwest vydala dluhopisy v celkové hodnotě 211 milionů euro s úrokovou sazbou 10 % a splatností v roce 2012 určené pro původní držitele dluhopisů GTS. KPNQwest dále předpokládá, že zhruba částku 435 milionů euro získá z bankovní půjčky a emise obligací.

Akvizice GTS upevní pozici společnosti KPNQwest jako předního poskytovatele IP datových komunikací v Evropě. Nová, spojená společnost bude provozovat 25 000 kilometrů dlouhou síť s připojeními v 60 evropských velkoměstech. Kromě toho bude provozovat 14 metropolitních sítí (MAN). Kapitálová a provozní synergie vzniklá spojením obou společností je v horizontu 4 let odhadována na částku více než 600 milionů euro, což převyšuje nákupní cenu.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 19. března 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz