Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Intel podporuje služby peer-to-peer

Společnost Intel Corporation oznámila chystanou dostupnost stavebních bloků technologie peer-to-peer (P2P), která pomůže vývojářům softwarových aplikací nové generace urychlit schopnosti softwaru pro P2P.

Toto oznámení představuje první uvedenou technologii z P2P programu společnosti Intel, který letos na jarním IDF představil Pat Gelsinger, viceprezident a technologický ředitel Intel Architecture Group. Cílem programu je povzbudit rozvoj P2P odvětví a přinést technologické stavební bloky, jež podpoří implementaci P2P schopností do softwarových aplikací.

První verze této technologie je určena pro XML webové služby, zlepšuje tvorbu a nasazování služeb peer-to-peer s využitím existujících průmyslových standardů (např. SOAP) a vývojových nástrojů, přičemž zároveň podporuje interoperabilitu mezi peer-to-peer aplikacemi. Tato technologie usnadní přidání funkcí pro spolupráci, správu znalostí/P2P vyhledávání a efektivní distribuci obsahu do XML webových aplikací. Jedná se o technologii middleware, jež obsahuje podporu nezávislosti na umístění, šifrování a dostupnosti. Nezávislí poskytovatelé softwaru budou díky tomu moci navrhovat a vyvíjet nové peer-to-peer funkce v rámci aplikací na systému Microsoft .NET Framework. Pro první verzi byl vybrán právě systém Microsoft .NET Framework, neboť podporuje P2P funkce.

"Microsoft podporuje snahu Intelu o využití zabudovaných P2P schopností systému .NET Framework," řekl David Stutz, manažer programové skupiny Microsoft Corp. "P2P technologie společnosti Intel zvýrazňuje vlastnosti systému .NET Framework pro integraci P2P a XML webových služeb, takže bude významným krokem ve vývoji interoperabilních P2P aplikací."

Intel spolupracoval na návrhu této technologie s vývojáři aplikací, aby zajistil, že jsou skutečně vyřešeny všechny důležité problémy P2P. Na vývoji technologie P2P se společností Intel spolupracují DiamondCluster International, globální společnost zabývající se vývojem obchodních strategií a technologických řešení, a Lante Corporation, IT poradenská firma společnost orientovaná na internetovou spolupráci v podnicích. Cílem spolupráce je urychlit všeobecné nasazování peer-to-peer řešení.

Technologie middleware P2P bude pro vyzkoušení k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Pro vývojáře softwaru, kteří mají zájem spolupracovat se společností Intel na této a budoucích verzích technologie P2P, je určen web http://www.intel.com/ids/p2p.
Autor: Redakce
Datum: 30. srpna 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz