Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Intel oznamuje příjmy za druhé čtvrtletí ve výši 6,3 miliard dolarů

Společnost Intel oznámila příjmy za druhé čtvrtletí ve výši 6,3 miliard dolarů, což je o 24 procent méně oproti druhému čtvrtletí roku 2000 a o 5 procent méně oproti předcházejícímu čtvrtletí.Příjmy za druhé čtvrtletí bez nákladů souvisejících s akvizicemi* činí 0,12 USD na akcii, příjem za druhé čtvrtletí 0,03 USD na akcii.

Ve druhém čtvrtletí činil čistý příjem bez nákladů souvisejících s akvizicemi* 854 milionů dolarů, což je o 76 procent méně oproti druhému čtvrtletí roku 2000 a o 22 procent méně oproti předcházejícímu čtvrtletí. Příjem za druhé čtvrtletí bez nákladů souvisejících s akvizicemi činil 0,12 USD na akcii, což představuje pokles o 76 procent z 0,50 USD ve druhém čtvrtletí roku 2000 a o 25 procent méně oproti předcházejícímu čtvrtletí.

Během druhého čtvrtletí byla odhadovaná daňová sazba pro daný rok, bez dopadu nákladů souvisejících s akvizicemi, revidována na 25,7 procent, což je méně než předcházející očekávání 29,8 procent. V důsledku toho vzrostou příjmy o přibližně 0,01 USD na akcii. Výsledky druhého čtvrtletí minulého roku zahrnovaly zisk z investic ve výši 2,1 miliard USD, pocházející především z prodeje aktiv z kapitálového portfolia společnosti Intel, který odpovídá zisku 3 milionů USD v druhém čtvrtletí roku 2001.

Při započtení nákladů souvisejících s akvizicemi v souladu s všeobecně uznávanými účetními zásadami činil čistý příjem ve druhém čtvrtletí 196 milionů USD, což je o 94 procent méně než ve druhém čtvrtletí roku 2000 a o 60 procent méně oproti předcházejícímu čtvrtletí. Příjmy na akcii byly 0,03 USD, tedy o 93 procent méně oproti 0,45 USD ve druhém čtvrtletí roku 2000 a o 57 procent méně oproti předcházejícímu čtvrtletí, včetně zvýšení o 0,02 USD na akcii v důsledku nižší odhadované daňové sazby pro daný rok ve výši 25,7 procent.

Náklady související s akvizicemi zahrnovaly ve druhém čtvrtletí 123 milionů USD za jednorázové náklady na nakoupený probíhající výzkum a vývoj a 594 milionů USD za amortizaci ideové hodnoty společnosti a další nehmotný majetek a náklady související s akvizicemi.

"Výsledky společnosti Intel za druhé čtvrtletí splnily naše celková očekávání, jelikož našim aktivitám v oblasti mikroprocesorů se dařilo lépe, než se očekávalo, s následným růstem oproti předchozímu čtvrtletí v některých jednotkách. Naše obchodní činnost v komunikacích a flash business přitom zůstala vlažná," uvedl Craig R. Barrett, předseda představenstva a generální ředitel společnosti. "Naše investice do výzkumu a vývoje a výroby nám umožnily představit ve všech výpočetních segmentech produkty náležející ke špičce v oboru a v předstihu uvést na trh naše první produkty založené na 0,13 mikronové technologii. Očekáváme, že sortiment našich silných produktů a schopnost hospodárné výroby poskytne společnosti Intel významnou konkurenční výhodu."

* Náklady související s akvizicemi zahrnují jednorázové odpisy nakoupeného probíhajícího výzkumu a vývoje, goodwill společnosti, probíhající amortizaci goodwillu společnosti a další nehmotný majetek a náklady související s akvizicemi. Nehmotný majetek zahrnuje například hodnotu technologie získaných společností, jejich obchodní značky a danou pracovní sílu.

Příjmy bez započtení nákladů souvisejícími s akvizicemi se liší od příjmů předkládaných podle všeobecně uznávaných účetních zásad, protože tyto náklady neobsahují.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 19. července 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz