Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Intel pomáhá vědcům s výzkumem rakoviny

Cílem programu je vybudovat pomocí výkonnosti osobních počítačů a technologií pro rovnocenný přenos (peer-to-peer) největší "virtuální superpočítač" na světě.

Společnost Intel Corporation a osobnosti z oblasti vědeckého výzkumu dnes oznámily nový filantropický počin zaměřený na boj proti zhoubným chorobám. Spočívá v propojení miliónů osobních počítačů, čímž se vytvoří největší a nejvýkonnější výpočetní přístroj na světě.

Filantropický program využije připojené osobní počítače a výkonnost technologie pro rovnocenný přenos – tj. sdílení zdrojů jako jsou pevné disky a výkon zpracování pomocí Internetu – aby významně rozšířil výpočetní kapacitu pro výzkumné pracovníky.

K filantropickému programu peer-to-peer (Philanthropic Peer-to-Peer Program) společnosti Intel ® se připojí společnosti Americká společnost proti rakovině (American Cancer Society), národní nadace pro výzkum rakoviny (National Foundation for Cancer Research), univerzita v Oxfordu a společnost United Devices, Inc.

V rámci nového programu budou mít majitelé počítačů příležitost použít svou osobní výpočetní techniku k vědeckému výzkumu. Pokud si z Internetu stáhnou na své PC počítačový program, budou moci například vyhledávat pokroky v léčbě a nové možné léky proti rakovině a ostatním chorobám.

Předpokládá se, že výsledný "virtuální superpočítač" bude mít kapacitu vyšší než 50 teraflopů (bilióny operací za sekundu), bude zahrnovat milióny účastníků a bude desetkrát výkonnější než dnešní superpočítače s nejvyšším výkonem.

"Společnost Intel a vědecká komunita použijí osobní počítače a výkonnost výpočetní techniky pro rovnocenný přenos k zavedení výrazných změn ve způsobu, jakým se provádí lékařský výzkum," sdělil Craig Barrett, prezident a generální ředitel společnosti Intel Corporation. "Zapojením osobních počítačů připojených na Internet tento projekt umožní cosi, co by se mohlo stát největší biologickou výpočetní funkcí v historii, která by mohla pomoci vyřešit některé z nejsložitějších vědeckých problémů."
Autor: Tisková zpráva
Datum: 5. dubna 2001





 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz