Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

NetStructure™ - řadu produktů pro práci ve virtuálních soukromých sítích

Společnost Intel dnes oznámila uvedení nové řady výkonných produktů pro virtuální soukromé sítě (VPN), umožňujících spolehlivé připojení vzdálených uživatelů k pobočkám firmy a obchodním partnerům přes Internet.

Díky nim firmy ušetří na pronájmu soukromých linek a poplatcích za vytáčené připojení ke vzdálenému serveru. Nové produkty jsou určeny firmám, poskytovatelům web-hostingu, a dalším společnostem nabízejícím internetové služby včetně správy.

Nová zařízení VPN (Virtual Private Networks) tvoří část stále rostoucí řady produktů Intel® NetStructure™, jež zahrnuje vysoce spolehlivá a rozšiřitelná zařízení pro řízení sítí, internetové aplikace a služby umožňující inteligentní využití síťových zdrojů a s ním související zrychlení a zkvalitnění poskytovaných služeb elektronického obchodu.

S růstem Internetu a jeho dostupnosti stále více společností využívá Internet jako rozšíření či úplnou náhradu svých soukromých sítí. Soukromá data se pak posílají přes veřejnou infrastrukturu Internetu prostřednictvím šifrovaných “tunelů” VPN. Účelem těchto tunelů je ochrana dat při přenosu po Internetu.

Poskytovatelé služeb i firmy nasazují ve stále větším měřítku produkty pro VPN, aby při zachování požadované úrovně bezpečnosti a výkonu snížili vysoké náklady na meziměstské vytáčené připojení či pronajaté linky. Podle Infonetics Research v San Jose se roční obrat na trhu VPN (letos 1.2 miliardy USD) do roku 2004 více než ztrojnásobí a bude činit 3.7 miliardy USD.

Rapidně vzrostla poptávka po VPN pro potřeby podnikových sítí, poskytovatelů aplikačních služeb (ASP) a server hostingu (HSP). Dochází rovněž k rozvoji kategorie poskytovatelů služeb VPN (VSP) nabízejících služby VPN včetně správy. Prostřednictvím VPN mohou poskytovatelé služeb zajistit vzdálenou správu VPN u zákazníka, zabezpečit přístup do vzdáleného datového centra či poskytnutí vzdálených aplikací.

"Aby poskytovatelé služeb uspěli proti silné konkurenci na současném trhu elektronického obchodu, kladou si neslučitelné požadavky: úspory nákladů, integritu a výkon. Firmy pak požadují pro své zaměstnance, zákazníky a obchodní partnery bezpečný přístup ze všech lokalit," vysvětluje John Miner, vice president Intel Communications Products Group (Divize komunikačních produktů Intel). "Produkty NetStructure VPN společnosti Intel poskytují za příznivou cenu vysoký výkon, pokrytí i bezpečnost – tedy přesně to, co poskytovatelé služeb potřebují nabízet svým zákazníkům. "
"Společnost UUNET je potěšena uvedením nové řady vysoce výkonných produktů společnosti Intel NetStructure VPN," řekl Greg Moore, vice president pro produkci a vývoj UUNET. "Zařazení produktů Intel do programu Aliance distributorů VPN (VPN Vendor Alliance Program) společnosti UUNET umožnilo UUNETu rozšířit své portfolio špičkových, vysoce výkonných řešení VPN pro potřeby současného obchodu."

Řada produktů Intel® NetStructure™ VPN Gateway

Rozšiřitelná řada produktů Intel NetStructure VPN umožňuje zákazníkovi zvolit systém, který by svým výkonem přesně vyhovoval jejich konkrétním požadavkům. Všechny produkty splňují známé bezpečnostní standardy IPSec 1.1, zahrnují firewall ICSA, možnost neomezeného počtu vzdálených klientů a osobní firewall BlackICE** Defender.

Nejvýkonnější Gatewaye pro VPN od Intelu -- Intel NetStructure 3130 a 3125 – poskytují propustnost až 95Mbps, umožňují najednou provozovat až 10,000 tunelů prostředí VPN. Model 3130 lze rozšířit díky PCI slotům ve skříni 4U. Model 3125 poskytuje tentýž výkon v kompaktní, prostorové méně náročné skříni 1U. Oba modely obsahují Intel NetStructure VPN Management Suite, nemají omezení počtu klientů a poskytují funkce osobního firewallu.

VPN Gateway Intel NetStructure 3120 určená pro střední až velké pobočky či menší centrály nabízí propustnost až 20Mbps a 2,000 paralelních tunelů. Levnější model Gateway VPN - Intel NetStructure 3110 umožňuje propustnost až 2Mbps a 100 paralelních tunelů a je pro malé až střední pobočky.

Intel NetStructure VPN Management Suite umožňuje poskytovatelům služeb snadno nastavovat správu a distribuci služeb pro VPN gatewaye a klienty Intel. Tato sada nástrojů obsahuje: Intel NetStructure Access Manager (Správce přístupů pro Intel NetStructure) poskytující řadu funkcí pro správu uživatelů a tunelů; Intel NetStructure Reporting Tool (Monitorovací nástroj Intel NetStructure) pro kontrolu bezpečnosti VPN a analýzu využití; a Intel NetStructure VPN Client Deployment Tool (Nástroj pro distribuci klientů Intel NetStructure) určený pro centralizovanou správu a distribuci klientského software pro VPN prostřednictvím WWW.

Intel rovněž poskytne upgrade software pro podporu VPN na routerech Express 8200 a 9500. Zákazníci tak budou moci na stávajících routerech využívat funkce VPN, firewall, přístup přes rozsáhlou síť (WAN) a pokročilé směrovací funkce. Routery – s propustností VPN až 1.3 Mbps – bude možné využívat spolu s Gateway NetStructure VPN pro propojení malých pracovišť s centrálou.

Cena a dostupnost
Gatewaye VPN Intel NetStructure 3110, 3120 a 3130 budou k dispozici 14. září za doporučenou cenu pro USA ve výši 3,495 USD, 10,995 USD a 20,995 USD. Gateway VPN Intel NetStructure 3125 bude uvedena na trh 22. 11. za doporučenou cenu pro USA ve výši 20,995 USD. Upgrade pro podporu VPN u routerů Express 8200 a 9500 bude k dispozici 29. září. Doporučená cena v USA bude 499 USD za upgrade na jednom stroji nebo 3,499 USD za verzi pro 10 strojů.

Tyto produkty lze doplňovat službami Intel NetStructureSM Support Services (Služby podpory NetStructureSM), rozsáhlou sadou služeb zahrnujících telefonickou podporu, smlouvy o registraci a podpoře hardware a software, řadu smluv o poskytování podpory a asistence při instalaci produktů. Síťové produkty Intel lze na celém světě získat prostřednictvím sítě prodejců, maloobchodů a poskytovatelů služeb. Podrobné informace o produktech můžete získat na www.intel.com/network, pro zákazníky z USA a Kanady (800) 538-3373; pro Evropské zákazníky pak (44) 1-793-431-155; nebo (503) 264-7354 pro zákazníky z jiných zemí. Intel, největší světový producent počítačových čipů, je rovněž nejdůležitějším výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Další informace o společnosti Intel naleznete na www.intel.com/pressroom.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 14. září 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz