Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Intel uvádí Pentium 4 s frekvencí 2GHz

Společnost Intel Corporation včera uvedla procesor Intel® Pentium® * 4 s frekvencí 2 GHz - dvě miliardy cyklů za sekundu -, čímž překročila klíčový technologický milník a posílila schopnost PC splňovat rostoucí současné a budoucí požadavky uživatelů. Výrobci počítačů po celém světě začali prodávat systémy založené na novém procesoru Pentium 4.

Společně s více než čtyřiceti prodejci softwaru a výrobci počítačů Intel předvedl širokou řadu nových aplikací a výrobků optimalizovaných pro procesor Pentium 4, které jsou určeny pro domácí i firemní uživatele. Společnost také prezentovala hlavní součásti platformy Intel včetně dnešní vysoce výkonné čipové sady 850 a chystané levnější čipové sady 845, které přinášejí výkon procesorů Pentium 4 do systémů všech cenových kategorií. Díky tomu mohou výrobci počítačů nabízet širokou škálu systémů s procesory Pentium 4 od nejvýkonnějších konfigurací až po systémy s cenou pod tisíc dolarů.

Systémy založené na procesorech Pentium 4 jsou navrhovány tak, aby splňovaly požadavky široké řady uživatelů. Pro uživatele pracující s domácím PC jsou systémy s procesory Pentium 4 ideální na vytváření a sdílení digitálních médií, přinášejí vysoký výkon pro zpracování digitálního videa a zvuku, zobrazování trojrozměrné grafiky a využití nejmodernějších internetových technologií. Firemním uživatelům umožňuje Pentium 4 zvýšit úroveň produktivity a spolupráce, poskytuje výkon, životnost a návratnost investic, které jsou nezbytné pro zajištění současné i budoucí konkurenční výhody. Procesor Pentium 4 přináší rovněž výkon pro novou generaci softwarových aplikací a internetových inovací.

Výkonný desktopový procesor

Systémy založené na procesoru Pentium 4 2 GHz dokáží vytvářet a sdílet digitální média až o 81 procent rychleji než počítače s procesorem Pentium III na 1 GHz. V porovnání s Pentiem III 1 GHz umožňuje Pentium 4 2 GHz zvýšit produktivitu podnikových uživatelů o více než 50 procent, a to hlavně ve víceúlohovém prostředí, kde úlohy na pozadí, jako vyhledávání virů, šifrování a komprese souborů, zvyšují zatížení procesoru.

Platformy založené na procesoru Intel Pentium 4 na 2 GHz jsou vybaveny řadou nejnovějších technologií společnosti Intel včetně vysoce výkonné čipové sady 850. Duální RDRAM* paměťové banky čipové sady Intel 850 ideálně doplňují 400-MHz systémovou sběrnici procesoru Pentium 4, takže platforma poskytuje propustnost až 3,2 gigabajty dat za sekundu. Pro výrobce počítačů a systémové integrátory také Intel oznámil dostupnost dvou desktopových základních desek Intel Desktop Board D850MV formátu ATX a menší Micro-ATX Intel Desktop Board D850MD. Intel rovněž představil chystanou čipovou sadu 845. Nová platforma 845 s paměťovými moduly SDRAM umožní výrazné snížení cen a širší výběr pro uživatele, čímž se pro firmy stane novou hlavní platformou. Na základě výsledků benchmarku SPEC CPU* 2000 je Pentium 4 2 GHz nejvýkonnějším procesorem pro stolní počítače na světě. Procesor Pentium 4 na 2 GHz získal v benchmarku SPECint*_base2000 nejvyšší skóre mezi desktopovými procesory, a to 640 bodů. V benchmarku SPECfp*_base2000 navíc procesor Pentium 4 na 2 GHz získal skóre 704 bodů. Podrobnější informace o výkonu procesorů Pentium 4 najdete na www.intel.com/procs/perf

Ceny a dostupnost

Procesor Pentium 4 na 2 GHz, který je od dnešního dne k dispozici, se vyrábí vysokoobjemovou 0,18-mikronovou technologií společnosti Intel. V kvantitách po 1 000 kusech stojí 2-GHz verze 562 dolarů. Intel také uvádí 1,9-GHz verzi, která stojí 375 dolarů. Krabicově balené procesory Intel Pentium 4 s frekvencemi až 2 GHz dodává Intel distributorům a výrobcům systémů po celém světě.
Autor: Redakce
Datum: 28. srpna 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz