Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Společnost Intel koupila firmu Xircom za přibližně 748 miliónů dolarů

Společnosti Intel Corporation a Xircom, Inc. oznámily, že uzavřely konečnou dohodu, podle níž společnost Intel prostřednictvím stoprocentně vlastněné dceřiné firmy získá společnost Xircom za 25 USD za akcii na základě veřejné nabídky k převzetí akcií v hodnotě přibližně 748 miliónů USD. Společnost Intel kromě toho převezme všechny stávající převedené i nepřevedené zaměstnanecké opce.

Akvizice rozšíří stávající činnost společnosti Intel v oblastech stolních osobních počítačů a serverového síťového přístupu o možnost dodávat nové produkty pro notebooky a mobilní výpočetní techniku.

Společnost Xircom se sídlem v kalifornském Thousand Oaks je dodavatelem PC karet a dalších produktů používaných k napojení mobilní výpočetní techniky na firemní sítě a Internet. Společnost je předním dodavatelem novátorských malých síťových produktů a může se pochlubit stabilními a dobře zavedenými odbytovými vztahy.

“Díky nákupu Xircomu naše společnost zkompletuje sortiment produktů a technologií v rychle rostoucí oblasti mobilní výpočetní techniky,” řekl Mark Christensen, viceprezident společnosti Intel generální ředitel skupiny Network Communications. “Síla společnosti Xircom v oblasti navrhování malých síťových produktů kombinovaná s naší zkušeností s polovodičovými elementy nám umožní dodávat zákazníkům nová a moderní řešení pro napojení mobilní výpočetní techniky na firemní pevné a bezdrátové sítě.”

Akvizice by měla být dokončena v prvním čtvrtletí tohoto roku. Po jejím dokončení se společnost Xircom stane stoprocentně vlastněnou dceřinou firmou společnosti Intel a bude součástí skupiny Network Communications.

Společnost Xircom prodává a poskytuje podporu pro své produkty ve více než stovce zemí prostřednictvím distributorů, prodejců, elektronických kanálů a globálních partnerství s původními výrobci zařízení. Společnost se sídlem v kalifornském Thousand Oaks a pobočkami v Belgii, Japonsku a Singapuru má 1 900 zaměstnanců a v posledním čtvrtém čtvrtletí vykázala tržby ve výši 492 miliónů dolarů.

Společnost Intel je nejvetší světový výrobce čipů a přední výrobce počítačových, síťových a komunikačních produktů.
Autor: Redakce
Datum: 17. ledna 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz