Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Intel představuje Pentium® 4

Procesor Pentium 4 přináší zcela novou úroveň výkonu pro zpracování obrazu i zvuku, využití moderních internetových technologií a třírozměrné grafické zobrazování. Procesor vychází z nové mikroarchitektury NetBurst společnosti Intel, což je soustava technologií, které budou po řadu příštích let motorem nejmodernějších 32bitových procesorů na poli individuální i firemní výpočetní techniky.

„Procesor Pentium 4 je navržen tak, aby uživatelům zajistil výkon v oblasti, kde jej nejvíce ocení,“ řekl Paul Otellini, výkonný viceprezident a generální ředitel skupiny architektury společnosti Intel. „Ať už kategorizujete obsah, chcete hrát interaktivní hry, potřebujete kódovat obrazové soubory a soubory MP3, anebo vytváříte internetový obsah – procesor Pentium 4 dokáže splnit potřeby těch nejnáročnějších uživatelů.“
 
Největší výrobci počítačů a dodavatelé softwaru se již několik měsíců věnují přípravě produktů využívajících procesor Pentium 4. U všech hlavních výrobců stolních počítačů probíhá vývoj pracovních stanic nebo osobních počítačů na bázi nového procesoru. Očekává se, že řada výrobců dnes začne přijímat objednávky a dodávat osobní počítače s tímto novým procesorem.
 
Mikroarchitektura Intel® NetBurst™ a čipy Intel® 850

Procesor Pentium 4 s technologií NetBurst společnosti Intel je první zcela nový procesor pro stolní počítače od roku 1995, kdy společnost představila procesor Pentium Pro s mikroarchitekturou P6. Mezi nejvýraznější charakteristiky nového procesoru patří hyperzřetězená technologie (Hyper Pipelined Technology), která umožňuje provádění softwarových instrukcí ve 20-ti fázovém datovodu oproti 10-ti fázovému datovodu u Pentia III. Hyperzřetězená technologie podporuje novou úroveň taktovacích kmitočtů (zatím 1,5 a 1,4 GHz se značnou rezervou pro budoucnost).

Pro zvýšení výkonu jsou často používané instrukce aritmeticko-logické jednotky prováděny díky rychlé prováděcí jednotce (Rapid Execution Engine) při dvojnásobném základním taktovacím kmitočtu. Systémová sběrnice 400 Mhz, která je první svého druhu na světě, zrychluje přenos dat mezi procesorem a hlavní pamětí. Pro další zrychlení zpracování obrazových, zvukových a třírozměrných aplikací bylo dále přidáno 144 nových instrukcí. Tyto a další technické novinky dělají z osobních počítačů s novým procesorem Pentium 4 ideální stroje pro vytváření a využívání internetových médií. 

Platforma procesoru Pentium 4 je založena na vysoce výkonném čipu Intel® 850. Její duální paměti RDRAM doplňují systémovou sběrnici 400 Mhz nového procesoru, což zajišťuje rychlost až 3,2 gigabytů dat za vteřinu. Společnost Intel rovněž oznámila zavedení desky pro stolní počítače D850GB, která podporuje nový procesor Pentium 4 ve faktoru ATX.

Měření podle měřítka CPU*2000 Rady pro standardní vyhodnocování výkonu (SPEC) ukázalo, že procesor Pentium 4 je nejvýkonnějším procesorem pro stolní počítače od firmy Intel. Při 1,5 GHz získal nový procesor 535 bodů SPECint*2000 a 558 bodů SPECfp*2000. Další informace o výkonnosti procesoru Pentium získáte na adrese www.intel.com/procs/perf
 
Co za to?

Procesor Pentium 4, vyráběný na velkokapacitní, 0,18-ti mikronové procesní technologii společnosti Intel, je k dispozici na taktovacích kmitočtech  1,5 a 1,4 GHz. Cena za kus při jednotkovém množství 1 000 je 819 USD za procesor 1,5 GHz a 644 USD za procesor 1,4 GHz.
Intel rovněž dodává zabalené procesory Pentium 4 se 128 MB paměti RDRAM*, deskou D850GB a sadou pro integraci platformy. Tyto stavební elementy platformy si mohou členové sítě vybraných poskytovatelů společnosti Intel (Intel Premier Providers) obstarat u autorizovaných distributorů a ihned sestavit a dodávat systémy využívající nový procesor. Další informace o procesoru Pentium 4 naleznete na adrese www.intel.com/pentium4.
Autor: Redakce
Datum: 23. listopadu 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz