Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Intelův komunikační fond rozšiřuje činnost do wireless technologií

Společnost Intel dnes oznámila, že komunikační fond společnosti Intel (Intel Communications Fund) rozšíří svůj statut, aby v budoucnu, kromě komunikačních strategií a strategií pro budování sítí společnosti Intel, zahrnoval i podporu podnikání společnosti Intel v oblasti bezdrátových komunikací a výpočetní techniky. Fond navýšil svou hodnotu na 500 miliónů USD, aby mohl investovat do společností vyvíjejících stavební prvky a řešení pro sítě a oblast komunikací.

Společnost dále oznámila, že fond zvýší svoji hodnotu z 200 miliónů USD na 500 miliónů USD. Prezident a generální ředitel společnosti Intel Craig Barrett oznámil tuto skutečnost na akci Telecom Asia 2000 v Hong Kongu, kde pronesl klíčový projev.

Komunikační fond společnosti Intel byl založen v září 1999, jeho cílem je investovat do společností vyvíjejících síťové a komunikační stavební prvky a technologie, které jsou kompatibilní s architekturou Internet Exchange společnosti Intel a softwarem CT Media™ . Rozšířením začlenil fond do svých aktivit jako jedno z center pozornosti i oblast bezdrátových technologií. Fond bude podporovat zejména používání osobní architektury pro klienty na Internetu a mikro-architektury XScale™ společnosti Intel, jež se zabývá rozvojem aplikací a zařízení příští generace pro přístup na Internet. Komunikační fond společnosti Intel je spravován společností Intel Capital, což je strategický investiční program společnosti Intel.

"Větší část původního příspěvku do komunikačního fondu společnosti Intel jsme proinvestovali více než 40 investicemi v 10 zemích na čtyřech kontinentech formou podpory komunikačních strategií společnosti Intel," sdělil Les Vadasz, výkonný viceprezident a prezident společnosti Intel Capital.

Intel se tak stává dalším tradičním gigantem, který podle trendu prudce se rozvíjejících mobilních komunikací.
Autor: Redakce
Datum: 8. prosince 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz