Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Vánoce byly rekordní!

O tom, že bude loňská předvánoční nákupní sezóna pro české internetové obchody rekordní, mluvili zástupci obchodníků, oslovení Asociací pro elektronickou komerci, už v listopadu. Tisková zpráva vydaná společností Internet Mall je prvním důkazem, že se tato očekávání naplnila.

Internetová expertní nákupní galerie Internet Mall oznámila, že loňská předvánoční sezóna byla rekordní, a to nejen z hlediska tržeb (odhad za prosinec je 130 až 140 milionů korun), které byly více než dvojnásobné oproti stejnému období roku 2003, ale i v počtu lidí, kteří v jednom dni galerii navštívili a množství objednávek realizovaných v jednom dni. Největší zájem byl o digitální fotoaparáty, hudební nosiče, filmy na DVD a MP3 přehrávače.

Nejvíce zákazníků navštívilo obchody Internet Mall v pondělí 6. prosince, kdy jich přišlo více než 53 tisíc. Nejvíce zakázek v jednom dni, přesně 1.592 (v celkovém objemu 8,55 milionu korun včetně DPH), pak nákupní galerie přijala přesně o týden později - 13. prosince. Kromě již uvedených druhů zboží se dobře prodávali také hračky a sportovní vybavení.


Internet Mall zřejmě nebyl jediný

Jak už bylo řečeno, rekordní prodeje neočekávaly v listopadu jen představitelé Internet Mall. Podobně či dokonce ještě více optimističtí byli také manažeři internetových obchodů HifiShop. A i další e-obchody předpokládaly meziroční nárůst přesahující 50 procent. Je tedy velmi pravděpodobné, že společnost Internet Mall nebude jediná, která zaznamenala rekordní předvánoční nákupní sezónu.

Očekávaný rekordní růst by byl samozřejmě velice pozitivní zprávou pro český Internet. Poté, co v listopadu počet návštěvníků českého Internetu dosáhl téměř pěti milionů, by to bylo navýsost příznivé zjištění.
Autor: David Kozák
Datum: 11. ledna 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz