Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Splátky na dálku

Internet Mall, a.s., a CETELEM ČR, a.s., představily společný projekt financování zboží koupeného po Internetu prostřednictvím spotřebitelských úvěrů. Úvěrová smlouva je klientem podepsána až v okamžiku doručení zboží a zákazník tedy nemusí navštívit provozovnu prodejce. Akciová společnost Internet Mall, provozující nákupní galerii Internet Mall a sedm internetových obchodů, se dohodla na úzké spolupráci se společností CETELEM ČR, a.s., která se dosud specializovala na poskytování výhodných spotřebitelských úvěrů v kamenných obchodech.

"V kamenném světě je běžně kolem 20 procent všech nákupů realizováno na splátky, přitom ale na Internetu to dosud byla necelá desetina. Pravděpodobně také proto, že zákazník musel buď vlastnit některou z úvěrových karet nebo navštívit s potřebnými doklady kancelář obchodníka. Ale nutit zákazníka, aby chodil on za námi, nám přišlo nenormální," vysvětluje důvody zavedení služby Ondřej Fryc, ředitel a předseda představenstva společnosti Internet Mall, a.s.

Základní podmínkou zavedení takové služby je plně kontrolovaná logistika. "V průběhu letošního roku jsme zavedli systém, v němž naši řidiči v okamžiku doručení zboží také potvrzují záruční list, zboží vybalí a předvedou. Úhrada ceny dodaného zboží proběhne až poté, co se zákazník přesvědčil, že je vše v naprostém pořádku. Možnost uzavření úvěrové smlouvy je jen dalším logickým doplňkem do portfolia poskytovaných služeb," shrnuje rozdíly v logistice Fryc.

Je všeobecně známou skutečností, že při nákupu na Internetu platí zákazníci za stejné zboží nižší ceny než v kamenných obchodech. Při nákupu zboží na splátky na Internetu tak dochází k zajímavému efektu: v takovém případě je cena zboží zpravidla nižší, než při nákupu stejného zboží za hotové v kamenném obchodě.

"Zahájení spolupráce se společností Internet Mall je pro nás dalším krokem k rozšíření úvěrových služeb v oblasti internetových obchodů. Financování pořízeného zboží spotřebitelským úvěrem umožní klientům pohodlný nákup v rozsáhlé síti internetových prodejen, a to za výhodných podmínek," doplňuje JUDr. Alena Ludrovská, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti CETELEM ČR, a.s.
Autor: Redakce
Datum: 3. prosince 2003

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz