Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Nakupujte výhodně - nakupujte za BezvaCeny.cz

Popularita nákupů na Intenretu trvale roste. Podle většiny průzkumů přitom kupující na Internetu hledají především výhodné ceny. Je to pochopitelné, když porovnávat jednotlivé nabídky je tak snadné. I to, co je snadné se ale dá ještě více zjednodušit. Jedním z takových řešení je server BezvaCeny.cz.

Nízké ceny. Právě tak zní jedno z nejčastějších zdůvodnění, proč lidé nakupují na Internetu. Je to pochopitelné. Když někdo nabízí shodné zboží až od desítky procent levněji, neexistuje důvod, proč tuto nabídku nevyužít. Zvlášť, když záruku za zboží stále častěji nesou sami výrobci nebo jejich čeští zástupci a je tedy vcelku jedno, kde zákazník své peníze utratí.

Uživatelé rádi využívají možnosti, které jim nabízí Internet a nabídky jednotlivých elektronických obchodů mezi sebou porovnávají. Nákup pak zpravidla realizují tam, kde je nabídka nejvýhodnější. Porovnávají ale pouze online nabídky. Co když ale nabídky v internetových obchodech nejsou nejvýhodnější? Pak prostě mají smůlu. Lépe řečeno, měli smůlu. Od konce září ale může každý uživatel Internetu najít skutečně nejvýhodnější ceny. Nabízí je portál zaměřený na porovnávání cen zboží BezvaCeny.cz.

Portál podle jeho provozovatelů dokáže porovnávat ceny mezi internetovými a kamennými obchody včetně obchodních řetězců. Vpravdě ambiciózní plán. Ceny zboží by podle představ společnosti NetDOGs, která portál BezvaCeny.cz provozuje, měli do systému zadávat sami obchodníci - internetoví importem dat ve formátu XML, "kamenní" prostřednictvím přímého zadávání. Postup, který je z pohledu provozovatelů portálu logický - jinou cestou by ceny "kamenných" obchodů aktualizovali jen obtížně. Pohled obchodníků ale může být odlišný. Upřímně řečeno, je to dokonce velmi pravděpodobné - alespoň u menších obchodů, jejichž majitelé mají dost starostí sami se svou činností a na podobné úkony ani nepomyslí.


To už tady bylo...

... si možná řeknou někteří pamětníci projektu Levný-nákup.cz. Server byl spuštěn v lednu roku 2002 a jeho ambice byly velmi blízké tomu, co dnes nabízí BezvaCeny.cz. Bohužel, provoz serveru byl už před nějakým časem zastaven.

Jako konkurence, i když nepřímá, může být chápán také server AkcniCeny.cz. Ten sice nenabízí porovnávání cen v jednotlivých obchodech. Zveřejňuje však akční nabídky celé řady obchodních řetězců.


Jsou BezvaCeny.cz bezva nápad? Uvidíme!

Myšlenka nabídnout uživatelům Internetu možnost vyhledat dodavatele zboží, který nabízí nejvýhodnější ceny konkrétního zboží, je jistě chválihodná. Bohužel zatím není zcela jasné, zda si projekt získá dostatečnou podporu mezi "kamennými" obchodníky. Pro ty by tato služba mohla být jistě přínosná. Navíc v některých případech nabízejí "kamenní" prodejci konkrétní zboží za výhodnějších podmínek a taková informace by jistě potěšila i uživatele. Je ale otázka, zda budou ochotní se aktualizaci dat věnovat.

Název BezvaCeny.cz je jistě lákavý. Teď už zbývá jediné - projekt dotáhnout do úspěšného konce.
Autor: David Kozák
Datum: 10. prosince 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

tony
web
11.12.2004 16:15
PetrN
JoJo
23.03.2005 15:58