Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

APEK zveřejnil vzorové obchodní podmínky pro české e-shopy

Asociace pro elektronickou komerci ve spolupráci s advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský připravila a zveřejnila vzorové obchodní podmínky pro podnikatele, kteří prodávají své produkty na internetu.

Obchodní podmínky jsou k dispozici zdarma a přestože záměrem asociace bylo pomoci především menším či začínajícím obchodům, které si ve většině případů jen stěží mohou na řešení možných právních kliček spjatých s obchodování na internetu najmout odborníky na slovo vzaté, inspirovat se jimi může kdokoliv.

Kvalitní obchodní podmínky – základ úspěšného podnikání na internetu

Projekt veřejně dostupných obchodních podmínek vznikl na základě zkušeností, které Asociace pro elektronickou komerci (APEK) získala při provádění auditů v rámci certifikace APEK Certifikovaný obchod. "Uvědomujeme si, že v řadě elektronických obchodů mají prodejci s tvorbou obchodních podmínek problémy. Proto jsme se rozhodli připravit dokument pro všechny začínající provozovatele e-obchodů, ale také pro ty prodejce, kteří se již v e-komerci pohybují delší dobu," okomentoval službu výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. "Kvalitně zpracované obchodní podmínky chrání jak prodejce, tak i spotřebitele. Věříme, že tento projekt výrazně pomůže k dalšímu zkvalitnění a rozvoji elektronického obchodování v České republice."

Projekt veřejně dostupných obchodních podmínek připravila Asociace ve spolupráci se svým členem, advokátní kanceláří Mašek, Kočí, Aujezdský. V rámci snahy o kultivaci prostředí internetového nakupování budou obchodní podmínky k dispozici všem zájemcům a to i mimo řady členů APEK. Advokát Josef Aujezdský k projektu uvádí: „Je potřeba zdůraznit, že se jedná o vzorový dokument. Jeho aplikaci na konkrétní internetový obchod v praxi doporučujeme vždy konzultovat s právním zástupcem znalým této právní problematiky a specifik daného obchodu.“

Odkaz na dokument ke stažení: Vzorové Obchodní podmínky [.doc, 167.5 kB]


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz