Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Atlas.cz jede na Ukrajině

Dnes spustila společnost ATLAS.CZ na adrese www.atlasua.net nový internetový portál, který bude nabízet své služby obyvatelům Ukrajiny. Podle tiskové zprávy se společnost ATLAS.CZ rozhodla nabízet své prověřené služby na Ukrajině pro její vysoký a zatím neobjevený potenciál. Cílem expanze do zemí střední a východní Evropy je stát se největším východoevropským a středoevropským internetovým portálem.

Ukrajina byla zvolena k expanzi především pro svůj vysoký potenciál růstu. Podle některých zdrojů žije na Ukrajině 52 mil. obyvatel, z toho 3 milióny jsou studenti. Ukrajina momentálně prochází bouřlivým rozvojem mobilní telefonie, který je stejně jako v České republice pravděpodobně předzvěstí rozmachu internetu.

Provoz portálu bude zajišťovat tým 10 pracovníků, kteří služby portálu budou neustále přizpůsobovat místním podmínkám a zvyklostem. Tento tým bude zároveň pracovat na vývoji nových aplikací a služeb, o které projeví zájem místní trh. Tyto nové služby budou následně nabízeny i do dalších zemí, kde bude společnost ATLAS.CZ působit prostřednictvím svých dceřinných společností.

Náklady na expanzi v Ukrajině (mimo investic ve formě know-how) jsou vyčísleny na několik desítek miliónů korun. Všechny technologie a know-how dodala pro nový portál společnost ATLAS.CZ a její dceřinná společnost ecommerce.cz. Finanční krytí expanze zajistila rakouská společnost II. Epic Holding, která podpořila ATLAS.CZ například i v lokálních kontaktech. Provozovatel nového portálu očekává návratnost vynaložených nákladů do 2 let.

Součástí portálu www.atlasua.net je vyhledávací katalog, aktuální zpravodajství, praktické informace (TV program, předpověď počasí), komunikační služby (elektronická pošta zadarmo, SMS brána), prezentační služby (prostor pro webové prezentace zadarmo) a možnost personalizace domovské stránky.

Provozovatel ukrajinského portálu, společnost ATLAS.UA, cjsc. byla založena koncem minulého roku a je dceřinou společností ATLAS.CZ. Doména www.atlasua.net byla v době registrace volná.

Po Slovensku je Ukrajina již druhou zahraniční zemí, kde začala nabízet společnost ATLAS.CZ v tomto roce své služby. Expanze by měla probíhat tempem ,,dvě země za rok”.

,,Chceme jako první obsadit potenciální nové trhy a také získat místní nadějné programátory. Domníváme se, že máme velkou šanci na úspěch, protože služby, které nabízíme, jsou již prověřené a zároveň nebudou pouze lokalizovány do místního jazyka, ale budou neustále přizpůsobovány místním podmínkám a zvykům” říká o cílech a strategii expanze Pavel Sodomka, ředitel pro strategický rozvoj společnosti ATLAS.CZ.
Autor: Redakce
Datum: 3. dubna 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz