Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Vyhledávače, vyhledávače, který z vás je nejpoužívanější?

Společnost comScore Media Metrix, divize comScore Networks, zveřejnila v těchto dnech informace o míře využití vyhledávačů. Pozici nejoblíbenějšího vyhledávacího serveru si s 35% podílem udržel Google.

Průzkum comScore Media Metrix informuje o tom, jaký podíl mají jednotlivé vyhledávače na celkovém počtu vyhledávání. Pro české provozovatele internetových serverů sice zdánlivě nemá příliš velký význam, protože výsledky jsou získávány sledováním chování 1,5 milionu anglicky hovořících uživatelů po celém světě. Ve skutečnosti je ale důležitý i pro ně. Vždyť řada především firemních webů má i anglickou jazykovou verzi a navíc také celá řada firem prostřednictvím Internetu komunikuje (a obchoduje) i s anglicky mluvícími zákazníky.

Výsledky průzkumu jsou důležité především pro provozovatele, kteří při své práci využívají marketing založený na vyhledávačích (Search Engine Marketing), případně obsah svých stránek pro vyhledávače optimalizují (Search Engine Optimization). Díky výzkumu vědí, jaký často jsou jednotlivé vyhledávače a portály využívány a kam mají investovat, aby dosáhly co nejvyšší efektivity.


Podíl na vyhledávání: listopad 2003

VyhledávačPodíl na vyhledávání
Google
35,0 %
Yahoo!
28,0 %
AOL Search
16,0 %
MSN
15,0 %
Ask Jeeves
3,1 %
InfoSpace
1,6 %
AltaVista
0,9 %
Lycos
0,5 %
Ostatní
0,7 %

Jak je z tabulky patrné, celých 94 procent vyhledávání je realizováno přes čtveřici nejvýznamnějších serverů. Šedesát tři procent vyhledávání si pro sebe uzurpovali dokonce jen dva servery - Google a Yahoo!. Právě tyto dva vyhledávače shodou okolností v těchto dnech vyvolaly poměrně velký zájem odborníků. Portál Yahoo! totiž oznámil, že přestává využívat vyhledávací technologie Google a přechází na Yahoo Search Technology.
Autor: David Kozák
Datum: 20. února 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz