Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Atlas nabízí aukce ve spolupráci s Vatera.cz

Po boomu aukčních serverů před několika lety, kdy vzniklo několik obdobných serverů, se situace ustálila, několik aukcí zmizelo, jiné přežívají, daří se snad jen serveru Aukce.cz spol. Computer Press. Server Vatera.cz však začal nabízet své služby prostřednictvím významného portálu a je možné, že se na trhu aukčních serverů začne opět něco dít.

Spojením aukcí na portálu Atlas.cz a aukčního serveru Vatera vznikne na adrese http://aukce.atlas.cz rozsáhlá databáze aktivních uživatelů a počet dražených předmětů se radikálním způsobem znásobí. Při zahájení provozu těchto aukcí mají uživatelé k dispozici zhruba 4000 položek ve 150 kategoriích.

Prodávat nebo nakupovat prostřednictvím aukcí může každý, kdo je registrován na portálu Atlas.cz prostřednictvím MiniPASU - tzn. nemusí se již nikde zvlášť přihlašovat nebo doplňovat registrační údaje. V nabídce je široký rozsah zboží od audio techniky, přes knihy až po starožitnosti. Prodává se i nové zboží za ceny výrazně nižší než v kamenných obchodech. Každý uživatel bude mít po zaregistrování k dispozici svůj vlastní účet s přehledným zobrazením probíhajících aukcí, přehledem prodejů a hodnocením. Začínající uživatel získá podrobné informace a rady, jak prodávat či nakupovat, přímo na stránkách těchto aukcí. Nové aukce zaznamenaly také změny ve struktuře stránek.

Portál Vatera je zavedeným aukčním serverem s více než 50 tisíci registrovaných uživatelů ve třech zemích středoevropského regionu. Kromě České republiky působí od konce roku 2000 i v Polsku (vatera.pl) a Maďarsku (vatera.hu). Prostřednictvím aukčních serverů společnosti Vatera se od konce roku 2000 prodalo zboží v hodnotě několik desítek milionů Kč. Nejprodávanějšími položkami jsou hardware, mobilní technologie, bílá technika a hudební nosiče.

Vatera.com je internetový aukční server působící od roku 2000 v České republice, Polsku a Maďarsku. V Společnost Vatera.com byla založena jejím současným prezidentem Panagiotisem Gomopoulosem a firmou E-vision Partners, která je finanční odnoží latinskoamerického aukčního serveru DeRemate.com. Vatera získala startovní kapitál ve výši 2 miliony USD od amerického investičního fondu eQuest Partners, který společně založili Edgar Bronfman ze Seagrams Co. a Alejandro Zubillaga ze společnosti Veninfotel, poskytovatele širokopásmových datových služeb služeb v Latinské Americe. Tento startovní kapitál byl během roku 2001 dále navýšen v souvislosti s plánovaným rozvojem společnosti a vstupem nového strategického investora.
Autor: Redakce
Datum: 11. prosince 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz