Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Atlas.cz se svými letenkami míří do oblak

Neuvěřitelných šest set šedesát tisíc korun činí tržby serveru letenky.atlas.cz po třech týdnech ostrého provozu. Minulý týden byla na tomto serveru zprovozněna druhá generace on-line systému, který dovoluje uživateli vybrat si z databáze třiceti tisíc cenově výhodných letenek. Prostřednictvím rezervačního systému Galileo si může uživatel ověřit, je-li vybraná letenka k dispozici.

"Nejvyšší hodnotou systému je nyní tato databáze, protože tyto ceny nejsou obsaženy v globálních rezervačních systémech a právě nový systém dokázal propojit tyto ceny s aktuální dostupností volných míst na jednotlivých letech. Navíc by systém doplněn o přesné časy odletů a příletů," uvedl product manager Atlasu CZ Jan Jirásko, který ve společnosti koordinuje služby v oblasti cestování.

Server provozuje společnost Atlas společně s firmou Fractal. Společnost Atlas.cz poskytuje projektu protsor na známém rozcestníku. Fractal poskytuje potřebné technologie, které navazují na logistické řešení a vlastní odbavení internetových objednávek. Fractal je českou společností, která se zaměřuje na poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů a služeb ve sféře internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby.

Server letenky.atlas.cz je propojen s dalším, a sice cestovatelským serverem www.dobrodruh.cz. Na serveru s letenkami mají být také realizovány služby, které budou informovat o výhodných nákupech v zahraničí, o rezervaci hotelů či pronájmu osobních automobilů. "Věřím, že spojení stabilně vysoké návštěvnosti našeho portálu a technologií společnosti Fractal, bude velmi výhodné. Podobná spojení jsou cestou, která ukáže internetové portály v optimistickém světle," řekl Jirásko.

Ředitel firmy Fractal Jiří Berger očekává, že se zisky zvýší, a že současné tržby jsou jen zlomkovými ve srovnání s budoucími.
Autor: Jiří Juránek
Datum: 24. dubna 2001 Profil autora  

Jiří Juránek Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Tom
vzhůru do oblak
24.04.2001 22:34