Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Zahájil provoz eMatrix – nový český B2B systém

eMatrix dnes oznámil zahájení provozu elektronického systému, který umožňuje B2B obchodování s produkty informačních technologií prostřednictvím Internetu. Jedná se o mezinárodní projekt, který má za cíl vytvořit největší nezávislé tržiště s IT produkty ve střední a východní Evropě. Systém eMatrix je již v provozu v Rusku a na Slovensku, jeho spuštění v dalších zemích se připravuje.

Systém eMatrix je zaměřen na skutečné B2B obchodování s IT produkty. Stranu prodávajících tvoří významní tuzemští distributoři nebo výrobci. Nakupujícími jsou dealeři, reselleři, systémoví integrátoři a subjekty, pro které je oblast informačních technologií hlavní oblastí podnikání.

Systém eMatrix zvyšuje efektivitu při nákupu a prodeji zboží - díky nabídce a poptávce produktů ze strany dodavatelů a odběratelů koncentrované na jednom místě. Uživatelé získávají okamžitý přehled o zajímavých nabídkách na trhu a mohou pružně reagovat na aktuální situaci. Dodavatelům eMatrix přináší možnost rozšíření distribučních kanálů při nižších vynaložených nákladech. Odběratelé mají možnost přístupu k nejvýhodnějším nabídkám na trhu a mají také možnost sami definovat vlastní podmínky nákupu.

Obchodování mezi firmami na Internetu (business to business) je v USA a v západní Evropě novým rychle rostoucím způsobem obchodování se zbožím a službami. Celkový objem obchodů typu B2B by se měl v roce 2003 v České republice pohybovat kolem 8 mld. Kč (studie Price Waterhouse Coopers).

Systém eMatrix není jen obchodním systémem, který nabízí určité zboží, ale pro uživatele jsou připraveny také aktuální informace o produktech a novinky ze světa IT. Zpravodajskou část serveru zajišťuje firma Computer Press, která je i mediálním partnerem systému.

Mezi hlavními partnery projektu jsou společnosti Hewlett-Packard (dodal HW infrastruktury a serverů), Contactel (poskytl připojení k internetu), i-applications.cz (poskytovatel služeb správy a dozoru aplikace, včetně serverů, na kterých je aplikace umístěna).

"Naším cílem je, aby se systém eMatrix stal nezávislým prodejním místem, které bude představovat etalon trhu informačních technologií a stane se nástrojem, který dodavatelům i odběratelům přinese konkurenční výhodu a umožní plně využít přínosů, jež B2B obchodování nabízí," řekl Petr Bříza, ředitel eMatrix.cz.

"eMatrix pracuje na osvědčených technologiích používaných v oblasti elektronického obchodování. Hardware dodala firma Hewlett-Packard a aplikace eMatrix běží na operačním systému Solaris od společnosti Sun Microsystems. Server je fyzicky umístěn a připojen k vysokorychlostní páteřní síti rychlostí 100Mbps v prostorách společnosti Contactel. Vlastní systém eMatrix vytvořil zkušený mezinárodní tým programátorů se sídlem v Moskvě. Jde o univerzální řešení, které se může rychle rozšířit do dalších zemí." oznámil Libor Švec, obchodní ředitel eMatrix.cz.

Kdo je eMatrix

Společnost eMatrix.cz byla založena na začátku roku 2001 s cílem provozovat elektronický obchodní systém eMatrix v České Republice. Vedení společnosti tvoří lidé se zkušenostmi z oblasti marketingu, distribuce a e-commerce B2C, B2B na Internetu. Jsou to ředitel Petr Bříza (Comfor Holding), obchodní ředitel Libor Švec a marketingový ředitel Zdeněk Urban. Systém eMatrix je provozován ve spolupráci s firmou i-applications.cz, která v České republice zajišťuje správu a dozor aplikace, včetně serverů, na kterých je aplikace umístěna.
Autor: Redakce
Datum: 23. února 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz