Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Novoekonomické novinky u IBM

IBM už dávno není jen výrobcem hardwaru. Žhavé novinky z centra amerického gigantu potvrzují jeho ambice v tak žhavých oblastech jako jsou mobilní komerce a B2B sektor.

IBM otvírá evropskou síť center podpory bezdrátových řešení elektronického podnikání

Centra určená k podpoře poskytovatelů služeb a softwarových vývojářů byla otevřena s cílem pomoci zákazníkům a obchodním partnerům při vývoji a implementaci mobilních e-business řešení nové generace. Jejich osazenstvo budou tvořit vědci, produktoví vývojáři a manažeři IBM, jejichž úkolem bude vyvíjet a testovat technologie a aplikace mobilního elektronického podnikání a poskytovat kvalitní technickou podporu.

Vůči obchodním partnerům IBM bude tyto úkoly plnit Mobile Partner Innovation Centre v Helsinkách, které si předsevzalo pomoci realizovat nejméně 100 pokročilých mobilních řešení během roku 2001 a urychlit jejich vstup na evropský trh. Na stejném místě již dříve vzniklo Lotus Mobile Innovation Centre zabývající se testováním pokročilých technologických koncepcí Lotus. Centrum spolupracuje s vývojáři firem Nokia a Ericsson. Fórem integrace a prezentace nejnovější nabídky mobilního e-businessu společnosti IBM a partnerů bude Mobile Solution Innovation Centre v Zurichu, jehož zaměstnanci se zaměří mimo jiné také na nabídku konzultačních služeb. Zdejší výzkumné pracoviště bude úzce kooperovat s již existujícími laboratořemi IBM v anglickém Hursley a závodem IBM ve francouzském La Gaude, kde nově vznikne Mobile Technical Innovation Centre poskytující služby technické podpory rozsáhlejším strategickým programům rozvoje mobilního e-businessu. Kapacity oddělení IBM Research vyčleněné na rozvoj mobilního elektronického podnikání zastřeší v celosvětovém měřítku Mobile e-business Institute, jehož posláním je především urychlení vývoje zákazníky již požadovaných technologií. Podobné aktivity IBM rozšíří také do Izraele ve formě navazování partnerství se zdejšími rozvíjejícími se firmami, které na trhu mobilních e-business řešení již operují.

I B Net a IBM přinášejí B2B malým a středním podnikům

I B Net a IBM nedávno uvedli Tradelert - mezipodnikové elektronické obchodní místo, které nabízí malým a středním firmám rychle a levně využít globálních obchodních příležitostí prostřednictvím Internetu. Tradelert umožňuje uživatelům odkrýt obchodní trendy, prezentovat ostatním informace o vlastních produktech a službách, vytvářet on-line katalogy a účastnit se elektronických aukcí. Poskytuje rovněž pojišťovací, překladatelské, bezpečnostní a finančně-poradenské služby včetně konverze měn a zprostředkování obchodních informací nutných pro mezinárodní transakce.

Na vývoji obchodního místa spolupracoval I B Net s IBM, webové zpracování navrhlo oddělení IBM Global Services a hosting zajišťuje IBM e-Business Hosting Center v Raleighu v Severní Karolíně. Celé řešení je založeno na prostředí WebSphere Commerce Suite, Service Provider Edition. Tradelert zprostředkuje obchodujícím přístup k desítkám tisíc produktů a obchodních příležitostí ve více než 150 zemích. Nejvyšší stupně žebříčku zájmu obsadila odvětví spotřební elektroniky, textilnictví, potravinářství a průmyslové chemie.
Autor: Redakce
Datum: 8. prosince 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz