Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Skvělé výsledky společnosti Microsoft

Společnost Microsoft se v polovině svého fiskálního roku rozhodla shrnou a zveřejnit své výsledky za rok 2000, který byl v oborech IT přelomový. Bezproblémový přechod Y2K a obchodní politika pomohli k nasazení vysokého tempa. Pobočka ČR v regionu Střední a Východní Evropa skončila na prvním místě následovaná Slovinskem.

Vedení společnosti oznámilo, že kalendářní rok 2000 uzavřela pobočka s vynikajícími výsledky. Meziroční nárůst představoval 42 procent, přičemž rychlejší růst se projevoval na Slovensku (48 %). Licencí Microsoft Office 2000 bylo prodáno 275 898 kusů, Microsoft Windows 2000 Professional 95 503 kusů. Tyto úspěchy znamenají nejen stabilitu firmy na českém a slovenském trhu, ale zároveň umožňují posílit investice do lepší podpory a dokonalejších služeb partnerům i zákazníkům. A projevují se rovněž v možnosti organizování dalších aktivit, jako je např. podpora Konta Bariéry, projektu Majáky, Filmového festivalu dětí a mládeže ve Zlíně a řady dalších. Všechny tyto skutečnosti se projevily také v loňském umístění v anketě 100 nejlepších firem, kde Microsoft, s. r. o., obsadil pátou příčku.

V průběhu roku 2000 se ve spolupráci s obchodními partnery podařilo dosáhnout většího povědomí o problematice legálnosti softwaru. Za pozitivní trend lze považovat fakt, že softwarová kriminalita v České republice mírně poklesla. Proběhlo několik softwarových auditů ve velkých firmách – včetně orgánů státní správy. Úroveň právního povědomí je však stále daleko za úrovní vyspělých zemí.

Na růstu obratu se v loňském roce podílelo zejména uvedení Microsoft Windows 2000 na trh. Nový operační systém byl velmi dobře přijat, takže dnes je předinstalován na každém pátém novém počítači dodaném na český a slovenský trh.

Windows 2000 servery se na trhu uchytily stejně úspěšně. Spolu s nimi došlo k masivnímu nárůstu i v prodeji aplikačních serverů, tedy Microsoft Exchange 2000, Microsoft SQL 2000 a dalších. Celkově prodej serverů narostl dvojnásobným tempem než celkový obrat. Důvodem jsou špičkové výkonové parametry i jejich vysoká spolehlivost. V loňském roce nasazovaly tyto nové serverové technologie ve velké míře významné firmy, a to i v tak citlivých oblastech, jako je bankovnictví, telekomunikace a armáda.

Dosažený růst umocňují rovněž investice do lokálního trhu. V roce 2000 česká pobočka na trh uvedla další produkty v české a slovenské verzi. Kromě tradičních desktopových operačních systémů a aplikačního balíku Microsoft Office to byl Microsoft Windows 2000 Server a Microsoft Project 2000. V letošním roce se chystá kompletní serverová sada pro malé firmy v české verzi, a to Microsoft BackOffice Small Business Server 2000.

V loňském roce byla představena nová verze tvorby a využívání produktů Microsoft. Pohled do blízké budoucnosti představuje Microsoft .NET, který se dá charakterizovat jako software v podobě služby poskytované prostřednictvím internetu, a to kdykoliv, kdekoliv
a na jakémkoliv zařízení. Česká i slovenská pobočka očekává vznik prvních takových služeb již v letošním roce. Představený BizTalk Server 2000 je první produkt, který obsahuje veškerou funkčnost, která je při podnikání potřeba k vybudování dynamických obchodních procesů propojených hladce mezi sebou prostřednictvím internetu. Spolu s ním uvedl, v loňském roce na lokální trh sadu dalších sedmi nových serverů podporujících tvorbu a provoz aplikací na Microsoft .NET a spolupodílel se na vytvoření první reálné .NET aplikace, a to webového mapového systému Aquarius .NET s podporou nových technologií Microsoft .NET.

“Do roku 2001 se díváme s optimismem,” prohlásil Jiří Devát. Česká i slovenská ekonomika jsou na vzestupu a naším posláním je, abychom se na něm nejen podíleli, ale naopak ho i podle svých možností podněcovali. Tato podpora se projeví zejména v podobě nových produktů a služeb, s nimiž chceme přijít na tuzemský trh.”
Autor: Jan Pleyer
Datum: 26. ledna 2001 Profil autora  

Jan Pleyer

Marketingový pracovník a konzultant v oblasti e-byznysu. Zabývá se oblastí public relation internetových projektů.
V současné době působí v e-aukce.com


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz