Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Microsoft chce být mazlíčkem evropského internetu

Microsoft se řadou partnerství snaží posílit evropské verze svého portálu MSN. Soupeři mu jsou protály provozované v řadě evropských zemí místními telekomy a mutacemi gigantů typu Yahoo! a AOL.

Minulý týden bylo oznámeno partnerství Microsoftu s Credit Suisse Group pro Evropu, jež Microsoftu umožní nabízet investiční služby této švýcarské společnosti na stránkách svého portálu MSN.

Další podobná partnerství mají přijít v následujících týdnech. Chystá se také spuštění dalších produktů jako součásti rozsáhlé sítě MSN. Vše v rámci frontálního útoku proti konkurenčním portálům, což jsou většinou úžeji zaměřené portály komunikačních firem v jednotlivých evropských zemích, nebo lokální odnože amerických Yahoo! a AOL. Cílem je stát se evropským portálem číslo 1.

V současné době je podle Media Metrix v oblasti portálů v Německu a Francii MSN až na pátém místě co do počtu unikátních návštěvníků. Poněkud jiná je situace v České republice, kde MSN reprezentovaná portálem MSN.Atlas.cz mezi portály vede.

V každém případě, bude i u nás velice zajímavé sledovat zápas Microsoftského portálu s portály telekomunikačních firem, jež na našem trhu reprezentují Quick.cz od Telecomu, RedBox.cz od Contactelu. Český pionýr Seznam také jistě nebude sledovat bitvu z povzdálí.
Autor: Redakce
Datum: 30. října 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz