Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Microsoft jde do mobilních komunikací

Všem dobře známý gigant se chystá prolomit současnou stagnaci a zvýšit jeho podíl na dalších lukrativních trzích technologií budoucnosti!

British Telecomunication (BT), AT&T and Microsoft uzavřely dohodu o kooperaci při poskytování mobilních internetových služeb pro současné i budoucí sítě po celém světě. Ve společném prohlášení se uvádí, že testování a provoz prvních takovýchto služeb by měly začít letos na podzim. Je důležité zdůraznit, že tato dohoda není exkluzivní.

Tyto firmy již spolu spolupracují v oblasti mobilních služeb, ale tato dohoda by měla Microsoftu pomoci k lepší startovní pozici pro expanzi do této oblasti, kde se mu zatím nedařilo příliš dobře. Vždyť touto dohodou se Microsoftu otevřely dveře ke 48mil. zákazníků využívajících služeb BT a AT&T.

Na Microsoftí platformě pro mobilní komunikace by mohly být vyvinuty nové služby, které by byly využívány v současných i budoucích vysokorychlostních sítích BT a AT&T. Tato nová platforma zahrnuje mobilní browser (byl představený v prosinci) a systémy pro servery.
Zajímavostí je, že tento browser funguje nad libovolným operačním systémem, nejen nad Windows CE.

Velkým příslibem jsou plány obou telekomunikačních firem na zavedení globálního roamingu a otevřených standardů pro mobilní komunikace.
Autor: Petr Palán
Datum: 13. dubna 2000 Profil autora  

Petr Palán

Nezávislý eBusiness konzultant pracující pod značkou NALAPNET.COM
Působil mj. v Samba Digital Media, PricewaterhouseCoopers, Arthur Andersen
Zaměřuje se na využití moderních technologií v podnikové sféře pro zefektivnění informačních toků (interně/externě), logistiky a marketingu


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz