Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Materna a Microsoft spolupracují na mobilních WAP a SMS řešeních

Společnosti MATERNA Information & Communications a Microsoft vyvinuly řešení, které poskytuje bezpečný přístup z mobilního telefonu k podnikovému intranetu prostřednictvím WAPu nebo krátkých textových zpráv SMS.

Anny Way Mobile Data Server od společnosti MATERNA umožňuje uživatelům pracovat kdykoliv a kdekoliv s podnikovým intranetem a zároveň podporuje funkce serveru Microsoft Mobile Information 2001 Server (MMIS), který zpřístupňuje prostřednictvím mobilní sítě elektronickou poštu, kalendář a další služby.

Součástí řešení je Anny Way MIS Connector, který zasílá zprávy z MMIS například o nové poště, změnách schůzek a další zprávy do Anny Way Information Centra. Toto centrum mobilních datových služeb zajišťuje komunikaci s mobilními telefony formou SMS zpráv mj. i v kterékoli ze tří mobilních sítí v České republice. Anny Way Information Centrum kromě optimalizace nákladů a přenosu zpráv z Anny Way MIS Connectoru poskytuje řadu dalších mobilních služeb s přidanou hodnotou i pro jiné aplikace.

Anny Way Mobile Data Server pro Windows 2000 poskytuje vyšší úroveň autentifikace přístupu prostřednictvím WAPu a zajišťuje notifikaci služeb Microsoft MIS formou krátkých textových zpráv SMS. Anny Way Mobile Data Server umožňuje uživatelům bezpečný mobilní přístup i k ostatním firemním aplikacím a databázím, které mají k dispozici na počítači ve své kanceláři. Z mobilního telefonu mohou využívat různé webové nebo databázové servery firemního systému, aniž by museli opakovaně zadávat uživatelské jméno a heslo, což šetří čas i náklady na komunikaci.

MATERNA GmbH Information & Communications je jedním z předních německých dodavatelů softwaru pro oblast informačních a telekomunikačních technologií. Firma implementuje e-business řešení pro elektronické obchodování na Internetu. Pod značkou Anny Way poskytuje produkty, řešení a služby založené na technologiích WAP a SMS. Firma nyní zaměstnává více než 1 200 lidí po celém světě a její tržby v roce 2000 dosáhly 178 milionů Euro. Kromě ředitelství v Dortmundu a dalších poboček v Německu firma působí také ve Francii, Rakousku, Belgii, Nizozemí, Velké Británii a v České republice. V ČR je zastoupena společností Fincom-Materna Communications, a.s.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 25. září 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz