Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Oracle napravuje chyby Microsoftu

Oracle9i zbaví zákazníky Microsoft Exchange starostí se spolehlivostí, zabezpečením a náklady. Společnost Oracle Corp. uvedla na trh program Oracle Email Migration. Tento program umožňuje společnostem migraci emailového serveru Microsoft Exchange na bezpečnou, dostupnou a cenově výhodnou databázi Oracle9i. Poskytuje tak řešení pro všechny, kteří z důvodu kompatibility chtějí používat MS Exchange, ale zároveň nechtějí snášet rizika bezpečnostních děr tohoto systému.

Zákazníci služby Oracle Email Migration sice nadále používají emailovou aplikaci Microsoft Outlook, ale emailové servery Microsoft nahradí Oracle9i s rozšířením Real Application Cluster. Jeden ze zákazníků, Landis ICT Group, v současné době migruje 44 servery Microsoft Exchange na jedinou instalaci Oracle9i. Ušetří mu to výdaje na software, hardware i správu nezbytnou pro zajištění emailu, přičemž zároveň získá lepší dostupnost a zabezpečení.

“Microsoft vyvinul oblíbené emailové programy a my nechceme, aby lidé přestali používat Outlook,” řekl Larry Ellison, předseda a CEO společnosti Oracle. “Obvykle o emailech nepřemýšlíte jako o databázových datech. Přitom obsahují důležité obchodní informace. Neukládejte své emaily v systému, který je velmi křehký a zranitelný. Proč byste měli mít stovky serverů Exchange, když vám může stačit jedna nebo dvě databáze Oracle?”

Když email získal klíčový význam pro fungování firem, stalo se nutností, aby emailový software na serverech byl spolehlivý, bezpečný a nebyl drahý. Tradičním emailovým serverům jako Microsoft Exchange tyto standardní vlastnosti podnikového software chybí.

Spolehlivost
Oracle9i přináší do světa emailu bezkonkurenční spolehlivost Real Application Cluster. Pokud používáte emailový software na clusteru několika počítačů s databází Oracle9i a jeden server selže, ostatní nerušeně pracují dál a email zůstává plně dostupný. Outlooku nebo jakékoli jiné standardní emailové aplikace se tedy zhroucení nedotkne.

Zabezpečení
S použitím databáze Oracle9i získávají zákazníci bezpečnější úložiště emailů. Navíc s emailovým systémem na základě Oracle9i lze snadno odstraňovat viry. Pokud do emailového systému vstoupí neznámý virus, může správce odstranit infikované zprávy z celého úložiště zpráv jedním krokem. Naproti tomu se správce se serverem Microsoft Exchange musí snažit odstranit virus najednou z desítek, ne-li stovek distribuovaných emailových serverů.

Úspora nákladů
S emailovým systémem Oracle9i mohou zákazníci ušetřit na investicích do hardware, software, i na výdajích na správu. Celá společnost Oracle Corporation přešla na emailový systém Oracle9i a díky tomu zkonsolidovala 97 emailových systémů v zemích po celém světě do jediného emailového systému Oracle9i se zálohou a zajištěním rychlého obnovení pro případ zhroucení. Oracle odhaduje, že díky tomu ušetřil 24 milióny dolarů.

Oracle Email Migration
Službu Oracle Email Migration poskytovanou technickými konzultanty Oracle tvoří program pomoci zákazníkům, kteří se rozhodnou nahradit servery Microsoft Exchange emailovým systémem Oracle9i. Jsou k dispozici dvě služby: Oracle Email Migration Assessment, metoda pro zhodnocení ekonomických výhod z migrace emailové infrastruktury na Oracle, a Oracle Email Migration Accelerator, sada nástrojů a ověřených postupů, které pomohou zákazníkům rychle a snadno migrovat z Microsoft Exchange na Oracle9i. Služba Oracle Email Migration je nyní k dispozici ve Spojených státech. Oracle se chystá nabízet ji i celosvětově, takže můžeme počítat, že se v blízké době dostane i k nám.
Autor: Redakce
Datum: 20. listopadu 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz