Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

V první desítce Fast 50 tři české firmy

V průběhu pravidelného setkání First Tuesday Praha proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků projektu Deloitte & Touche "Central European Technology Fast 50". V první desítce žebříčku padesáti nejrychleji rostoucích ICT firem se umístily tři české společnosti.

Program Central European Technology Fast 50 je částí globální snahy společnosti Deloitte & Touche mapovat nejrychleji rostoucí technologické společnosti. Iniciativa Fast 50 vznikla v roce 1995 v kalifornském Silicon Valley, zakrátko se rozrostla na Fast 500 a stala se významnou indicií úspěchu pro společnosti, které v jejím žebříčku figurují.

V roce 2000 byl poprvé sestaven žebříček nejrychleji rostoucích firem pro střední a východní Evropu. Obsahuje firmy zatím ze šesti zemí: České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Polska a Slovenska. Pořadatelé doufají, že v příštích letech bude participovat stále více zemí.

Projektu "Fast 50" se mohla účastnit jakákoliv dynamicky se rozvíjející společnost pohybující se v oblasti moderních technologií na trhu střední a východní Evropy nejméně 3 roky. Vítěze Fast 50 vybírají představitelé divize finančního poradenství pořádající společnosti. Firmy jsou hodnoceny podle celkové roční míry růstu tržeb za poslední 3 roky. Žebříček se obnovuje každý rok koncem listopadu.

Tři čeští zástupci v Top10

Žebříček Central European Technology Fast 50 vede s velkým přehledem maďarská společnost s účastí německého (bmp AG) a rakouského (COM partners) kapitálu Hirek Media and Internet Technology, která dosáhla růstu 1853%.

Nejrychleji rostoucí českou společností se stal provozovatel informačních serverů (Lupa. PalmServer...) a konzultant Internet Info (1137%) a obsadil v hodnocení třetí místo. Pěkný výsledek.

Další česká společnost figuruje na pátém místě a to ET Netera. V rámci České republiky znamená toto umístění v kategorii e-business integrátorů (dodavatelů kompletních internetových a intranetových řešení na míru) jednoznačné prvenství. Míra růstu tržeb společnosti za poslední 3 roky je 987 %

Na osmém místě následuje společnost K. D. Marketing, provozovatel internetového obchodu obchodni-dum.cz. Stává se tak suverénně nejrychleji rostoucím e-shopem na českém internetu (699%).

Mezi dalšími českými společnostmi ve Fast Fifty jsou Schemantix, Anima Publishers, CZI, SKY/Slovaknet, atd. Celkově 15 českých firem, 14 maďarských, 9 polských, 7 lotyšských, 3 estonské, 2 slovenské a jedna litevská firma. Kompletní žebříček najdete na stránkách Deloitte&Touche.

Vzhledem k obtížnému shromažďování potřebných dat, malé dostupnosti finančních údajů a relativně krátké existenci mnoha firem není snadné žebříček sestavit a pořadatelé žádají o informace o firmách, které v seznamu nejsou, ač by svými výsledky mezi Fast 50 patřili. Pro zúčastněné firmy znamená projekt skvělou možnost zviditelnění.
Autor: Pavel Hrůza
Datum: 8. listopadu 2001 Profil autora  

Pavel Hrůza

Partner společnosti 24Snails.com Media Production.
Konzultant v oblasti webových služeb a marketingu.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz