Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

First Tuesday Academic - Příležitost pro všechny

V úterý 13.2. 2001 se konala v prostorách Rektorátu VUT v Brně akce nazvaná First Tuesday Academic. Tato akce navazovala na již tradiční setkání First Tuesday Praha a First Tuesday Brno.

First Tuesday je neformálním sdružením nezávislých subjektů z řad podnikatelů a investorů. Cílem First Tuesday, jež má nyní pobočky po celém světě, je zprostředkovat informace, ale především osobní setkání podnikatelů (ať už z fungujících firem či začínajících start-up’s) a investorů, kteří chtějí výhodně zhodnotit své investice. Zakladatelem First Tuesday v ČR je Vlastimil Veselý, jež se mimo jiné věnuje též rozvoji služeb Virtuálního informačního.

Nyní však zpět k proběhlému First Tuesday Academic. Vystupujícími byli, kromě již zmíněného Vlastimila Veselého, Jiří Hlavenka (předseda představenstva Computer Press), Jiří Beneš (3TS Venture Partners) a Josef Jančář (prorektor VUT pro tvůrčí činnost).

Asi nejzajímavější bylo vystoupení pana Hlavenky. Jeho slova mířila do řad mnoha přítomných studentů a jejich nově vznikajících projektů. Schopnost poznat tržní výklenek a dokázat ho obsadit patří mezi nejdůležitější schopnosti podniku. Stejně jako marketing, logistika informací a serióznost.

Jiří Beneš působí jako Investment Associate v 3TS Venture Partners, jež je venture fond zaměřený na investování do technologických firem ve střední a východní Evropě.

Pan Beneš znovu poukázal na nutnost kvalitního “business plan” jako základní podmínky pro možnost se vůbec ucházet o investici. Cílem Rizikových Kapitalistů je zhodnocení jejích investice. Proto se zajímají o dobu návratnosti kapitálu a tedy o solidnost zdroje financování.
Ve slovníku smluv uzavíraných mezi investorem a nově vznikající firmou je pojem “exit” : jako čas od vzniku do doby, kdy je firma prodána (většinou 2 až 4 roky) novému strategickému partnerovi.

Částky, jež fond 3TS Venture Partners investuje, se pohybují od 0,5 až po 4 milióny dolarů. Tedy investice, pro mnohé začínající české (a myslím, že nejen české) e-firmy, zbytečně velká.

Všichni přednášející se shodli na tomto : “Největším kapitálem je lidský potenciál a jeho tvořivost, jež nenahradí žádný kapitál finanční”.
Autor: Martin Žalmánek
Datum: 15. února 2001 Profil autora  

Martin Žalmánek

Student ekonomie a managementu na MZLU v Brně
CEO a zakladatel or2be.cz


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz