Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Soutěž Be First on Tuesday má vítěze!

Na úterním setkání First Tuesday, pořádaném tentokrát v rámci doprovodného programu Invexu, byli vybráni vítězové soutěže o nejlepší projekt Be First on Tuesday. Průběh večera byl napínavý, volba dramatická.

Do soutěže se přihlásilo 30 projektů, z nichž vybrala porota složená ze zástupců First Tuesday CZ a hlavních partnerů soutěže 6 nejlepších, kteří měli možnost v krátkých, pětiminutových vystoupeních představit svůj projekt. Vítěze určili hosté večera hlasováním.

Večer se nesl v mírně slavnostním duchu, neboť FT Brno slavilo své první výročí. I když tentokrát měli na akci přístup pouze pozvaní, byla účast na Brněnské poměry hojná.

Po krátkých vystoupeních zástupců pořadatelů a hlavních partnerů měl za vídeňský klub investičních "andělů" The Saints Club proslov Timothy Cox. Nastínil funkci andělů a rizikových investorů obecně a zmínil možnosti jak a proč může jeho společnost pomoci českým start-upům.

Následovalo představení šesti projektů vybraných do užšího kola soutěže Be First on Tuesday. Jan Oplatek představil své dopravní tržiště Dodejto.cz, David Čížek z firmy DCCI projekt jo.mobilem.cz, Ondřej Filip představil projekt komunikačního zařízení Pharocom.cz, Martina Gajdoštíková z Globe Internet jejich nový platební portál Platba.cz. Následovaly projekty Podatelny.cz a za zvuků a vůní právě otevřeného občerstvení projekt na sdílení volných kapacit xPool firmy eFact Goup.

Hlasování nebylo jednoduché, většina z představených projektů měla značný potenciál. Projekt jo.mobilem se chystá zbořit část bariéry mezi reálným světem a virtuálním světem Internetu. Skvělé. Platba.cz usnadní mnoha obchodníkům komplikace s placením po internetu, mnoha jejich zákazníkům nabídne pohodlnější placení (a o placení jde v naší společnosti přece především). Opět skvělé. Podatelny.cz se nám všem snaží výraznou měrou ulehčit byrokracii a opletačky s úřady. - Málokterý projekt se může pochlubit tak bohulibým posláním. Dodejto.cz je sympatický projekt, sympaticky podaný, stojící na velmi reálných základech...

Hosté večera nakonec za vítěze zvolili Podatelny.cz. Na druhém a třetím místě se umístily projekty Dodejto.cz a Platba.cz. Sláva vítězům!

Speciální cenu v kategorii Web content si odnesli protagonisté webu PraveDnes.cz. Cenu udělili zástupci First Tuesday CZ s partnerem kategorie, společností ABC Systems.
Autor: Pavel Hrůza
Datum: 18. října 2001 Profil autora  

Pavel Hrůza

Partner společnosti 24Snails.com Media Production.
Konzultant v oblasti webových služeb a marketingu.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz