Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Jaký bude Invex 2001?

Okurková sezóna již téměř dozněla, končí období léta a začíná období Invexu. I když u mnohých vyvolává tato akce smíšené pocity, je Invex každoročně vyvrcholením dění v IT oboru u nás a skvělou příležitostí pro prezentaci svých IT aktivit. Meteorologové odvedli svou práci dobře a hlásí teplý podzim. - Jak jsou letos připraveni organizátoři?

Pořadatelé uvádí, že čísla určující počet přihlášených vystavovatelů a obsazenou plochu jsou na srovnatelné úrovni s loňským rokem. Výstavní část tedy pravděpodobně nedozná výrazných změn co do počtu vystavovatelů, kvalita této části bude záviset na schopnosti firem poutavě prezentovat svou práci.

Změřím se tedy na doprovodný program, kterému je věnováno (podle slov pořadatelů) větší úsilí než tomu bylo v předešlých ročnících. Organizátoři se jej snažili připravit tak, aby přinesl vystavovatelům nové marketingové příležitosti. Za tímto účelem se bude konat mnoho odborných konferencí a workshopů jejichž cílem bude spojit manažery dodavatelských firem s jejich potencionálními klienty.

"Filosofický rozměr" se budou Invexu snažit dodat také odvážní zástupci z řad našich politiků. Hodně polemiky asi vyvolá zahajovací konference na které budou diskutovat předseda parlamentu Václav Klaus, místopředseda vlády Vladimír Špidla a rektor Masarykovy Univerzity Jiří Zlatuška. Téma – “Mění informační technologie společnost a politiku?”

"Zapojení informačních a komunikačních technologií do státní správy, samosprávy a školství" by mělo být Slovenského dne na INVEXU nad kterým převzal záštitu ministr hospodářství Slovenské republiky Lubomír Harach. Jednou z jeho částí je i panelová diskuse s partnery z České republiky a zástupci IT firem na téma budování informační společnosti podle standardu eEurope.

Z dalších projektů připravovaných projektů jmenujme E-zonu, Start-Ups, Job-Fair, Informační bezpečnost, B2B, Informace pro 21. století. Snaha organizátorů věnovat se jednotlivých zájmových skupinám a aktuálním trendům si zaslouží pochvalu. O výsledku jejich snažení se budeme moci přesvědčit už v říjnu.

Na závěr stručný program doprovodných akcí:

Stěžejní konference:

  • konference za účasti špiček české politické scény (15.10. 2001)
  • třetí ročník konference INFORMACE pro 21. století (16. – 17. 10. 2001)
  • telekomunikační fórum INVEX 2001 (15. 10. 2001)
  • First Tuesday Brno (16. 10. 2001)
  • workshop zaměřený na využití IT v krajských samosprávách (16. 10. 2001)

(Informace o termínech akcí IT oboru najdete také v příloze Kalendář na našem serveru, alternativně na adrese http://e-komerce.cz/ec/ec.nsf/CalendarWeb/1)

Autor: Pavel Hrůza
Datum: 4. září 2001 Profil autora  

Pavel Hrůza

Partner společnosti 24Snails.com Media Production.
Konzultant v oblasti webových služeb a marketingu.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz