Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Adrenaline bude zpoplatněn

Po serveru Aukce.cz je reklamní systém Adrenaline dalším projektem Computer Pressu, na který byl aplikován oblíbený postup "Nalákej na provoz zdarma a zpoplatni". Dnes obdrželi uživatelé systému oznámení o přechodu systému na profesionální provoz, který začne 1. 2. 2002.

Od tohoto data budou mít uživatelé možnost vybrat si mezi placeným provozem (model se nazývá Profesional) nebo demonstrační verzí zdarma (nazývanou Economy). Do posledně jmenované budou přesunuti všichni, kteří si nezaplatí Profesional model.

Model Profesional je klasický Adenaline jak jej známe, čili poměrně komfortní systém pro správu reklamního prostoru serverů. Novinkou bude možnost využití podpory od 10.00 - 17.00 hod. ve všední dny, a to prostřednictvím telefonu, případně ICQ nebo e-mail. Kdo se rozhodne nabízet svůj reklamní prostor i pro další komerční využití, budete zařazen do nabídkového listu provozující společnosti s příslibem propagace u předních nákupčích reklamního prostoru. Jak Computer Press vyřeší otázku střetu zájmů, když bude fungovat jako reklamní agentura pro své servery a zároveň pro členské servery Adrenalinu, ukáže čas. V každém případě však provozovatel serveru využitím této možnosti nemá co ztratit. Mezi nové služby patří zaškolení administrátora a obsluhy Adrenaline.cz přímo na pracovišti.

Podle stanoveného cenového rámce se dá usoudit, že Adrenaline bude mířen spíše na větší společnosti provozující více serverů. Nebude patrně mnoho firem ochotných zaplatit za licenční poplatek 60.000,00 Kč (+ 15% za každý další server) a 6.000,00 Kč/měs. (+ 15% za každý další server) za softwarovou správu.

Sekce Economy by měla sloužit především na vyzkoušení reklamního systému. Zaregistrovaný uživatel může využít všech služeb systému Adrenaline.cz, avšak může měsíčně využít pouze symbolický počet 25 000 impresí reklamního prostoru, prostor pro ukládání dat je omezen na dva reklamní formáty a dvě kampaně.

Stávající registrovaní uživatelé mají slevu ve výši 50% z licenčního poplatku, využitím této slevy ovšem ztrácí možnost využít zaškolení pracovníky Computer Pressu přímo na pracovišti.
Autor: Pavel Hrůza
Datum: 20. prosince 2001 Profil autora  

Pavel Hrůza

Partner společnosti 24Snails.com Media Production.
Konzultant v oblasti webových služeb a marketingu.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz