Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Progress Software uvolnil novou verzi svého produktu pro tvorbu a provoz nové generace ASP aplikací

Hlavní produkt firmy je vybaven pro vývoj a provoz ASP-aplikací typu B2B – zahrnuje javový messaging server SonicMQ a funkce pro práci s XML. Aplikační vývojové a provozní prostředí Progress ve verzi 9.1 ohlásila americká společnost Progress Software Corporation, vedoucí dodavatel produktů a služeb pro vývoj, provoz a správu aplikací. Jde o vylepšenou verzi rozsáhlé sestavy integrovaných vývojových nástrojů, aplikačních serverů a relačně databázových produktů.

Její pomocí mohou nezávislé softwarové firmy rychle vytvářet výkonné podnikové aplikace pro provoz v režimu ASP.

Progress Software již dnes zaaujímá díky svému programu ASPEN vedoucí pozici při zavádění technologií, služeb a oborových aliancí umožňujících softwarovým firmám rychle a snadno vytvářet a provozovat progressovské aplikace vhodné pro outsourcing. Progress V9.1 je první verzí technologie specificky určené pro prudce rostoucí trh s produkty pro vývoj ASP-aplikací. Portály pro B2B, aukční síně pro vertikální trhy a jiné aplikace založené na Progressu V9.1 umožní uživatelům z celého světa elektronicky obchodovat a přitom interně sdílet informace prostřednictvím dříve vytvořených aplikací a zároveň poskytovat údaje externím klientům, partnerům a zákazníkům.

Možnosti XML a integrovaný Progress SonicMQ

Progress V9.1 obsahuje vylepšené možnosti použití jazyka XML, s jejichž pomocí lze vytvářet aplikace založené na 4GL-objektech schopných číst a zapisovat XML-data. Díky tomu mohou progressovské aplikace sdílet informace mezi sebou i s jinými aplikacemi provozovanými v podnikových intranetech a extranetech. Progress V9.1 obsahuje i 4GL-adaptér pro Progress SonicMQ, což je rychlý, pružný a rozšiřitelný javový messaging-server zajišťující bezpečný přenos a doručení těchto XML-dat mezi progressovskými aplikacemi i do jiných systémů.

Mezi další nové rysy Progress V9.1 patří:


 Provoz s tenkým klientem – WebClient Progressu V9.1 pro provoz s tenkým klientem poskytuje výhody bohatého grafického uživatelského rozhraní modelu klient/server, přičemž minimalizuje provoz v síti a nutnost udržovat aplikační software na straně klienta. Pomocí technologie tenkého klienta lze aplikace provozovat přes internet, aniž by se tím zvyšovaly náklady uživatelů.

 Rozšiřitelnost – další vylepšení databáze Progress RDBMS a Open AppServeru dále zvýšily výkonnost a zkrátily dobu potřebnou k vývoji aplikací. Oba nástroje jsou navrženy tak, aby spolehlivě zvládly více než 10 000 současně pracujících uživatelů.

„Nové možnosti Progressu V9.1 nám pomáhají lépe integrovat náš systém pro řízení datových skladů do komplexních prostředí B2B- a ERP-systémů. Schopnost Progressu nativně číst a zapisovat XML přispěla k vylepšení našich aplikací v oblasti komunikace a výměny informací,“ uvedl Bob O’Connor, viceprezident pro technologii firmy Robocom Systems International. „Jako členové programu ASPEN firmy Progress jsme rozhodnuti tuto technologii používat při implementaci našich dalších záměrů na trhu ASP.“

„Integrace SonicMQ a XML do Progress V9.1 upevňuje vedoucí pozici Progress Software na trhu ASP. Tato technologie nyní vhodně doplňuje naši širokou nabídku partnerství a služeb,“ řekl Paul MacKay, viceprezident Progressu pro internetové technologie. „Už v první vlně ASP-aplikací demonstroval Progress Software svou vedoucí pozici. Nyní nabízíme technologii, která pohne programem ASPEN o další krok kupředu: naši partneři nyní mohou vytvářet další generaci ASP-aplikací: portály, tržiště, vertikální burzy nebo zprostředkovatelská místa, která budou dominovat prostředí e-businessu.“

Dostupnost a cena

Progress V9.1 je k dispozici okamžitě pro Windows 95/98, Windows NT, AS/400 a všechny hlavní unixové platformy. S verzí 9.1B se počítá na podzim roku 2000. Více informací o programu ASPEN 2000 a o roli, kterou hraje Progress Software na trhu ASP, naleznete na www.aspconnections.com.

O firmě Progress Software

Progress Software je globální dodavatel softwarových produktů a služeb pro vývoj, provoz a řízení podnikových aplikací určených pro internet a jiná prostředí. Nabízíme špičkové messaging-servery, aplikační servery, databáze a produkty pro vývoj, provoz a řízení aplikací. Kromě toho takové aplikace umíme vyvinout na míru spolu s našimi partnery – více než dvěma tisíci poskytovatelů aplikačních služeb a nezávislých softwarových firem, kteří každoročně dodají progressovské aplikace a s nimi spojené služby celkem za více než pět miliard dolarů. Naše produkty používá více než 10 000 organizací ve stu zemí světa včetně šedesáti firem ze stočlenného žebříčku nejúspěšnějších společností časopisu Fortune. Více informací naleznete na www.progress.com, resp. www.progress.cz.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 25. května 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz