Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Progress Software oznámil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2000

Bedford, Massachusetts, 05. dubna 2000 Společnost Progress Software Corporation dnes oznámila výsledky hospodaření za první čtvrtletí fiskálního roku 2000, které skončilo k 29. únoru 2000. Tržby za čtvrtletí dosáhly celkem 72,1 mil. USD, což ve srovnání s částkou 67,1 mil. USD za stejné období minulého roku znamená zvýšení o 7 procent. Provozní zisk se zvýšil o 21 procent z 9,7 mil. USD v roce 1999 na 11,6 mil. USD.

Cena akcií stoupla o 22procent..Čistý zisk vzrostl ze 7,1 mil. USD v prvním čtvrtletí roku 1999 o 28 procent na 9,1 mil. USD. Zisk na jednu akcii se zvýšil na 0,22 USD, o 22 procent ve srovnání s 0,18 USD v roce 1999. Vyčíslení zisků na akcii bylo upraveno vzhledem k rozdělení akcií v poměru 2:1, které se uskutečnilo v lednu 2000.

Na obrat firmy mělo pozitivní vliv lehké oslabení amerického dolaru v prvním čtvrtletí 2000 oproti stejnému období předchozího roku. Při nezměněném kurzu dolaru by se obrat zvýšil o 13 procent.

“Naši partneři projevili velký zájem o ASP-model, který rozšiřuje jejich obchodní příležitosti a přináší většímu počtu koncových zákazníků rychlý a cenově přijatelný přístup k aplikacím přes internet,” řekl prezident Progress Software Joseph W. Alsop.

Během tohoto čtvrtletí si Progress Software upevnil svoji vedoucí pozici na trhu ASP, když do jeho programu ASPEN (Application Service Provider Enablement). Nyní je v programu zapojeno přes 180 partnerů, kteří aktivně pronajímají 70 aplikací, s nimiž pracuje přes 10 000 uživatelů po celém světě. “Jde o největší síť poskytovatelů aplikačních služeb a dalších partnerů – to je důkaz skutečné hodnoty programu ASPEN , jehož prostřednictvím poskytujeme pomoc při sestavení podnikatelského plánu, technologie, partnerství a služby, které softwarové firmy potřebují, aby rychle a snadno převedly své progressovské aplikace na pronajímatelný software,” dodal Alsop.

V prosinci minulého roku firma Progress uvedla první javovský messaging-server pocházející od předního dodavatele nástrojů pro vývoj aplikací. Progress SonicMQ je velmi výkonný, rozšiřitelný messaging-server odolný vůči úskalím internetového prostředí. Krátce po svém uvedení produkt získal dvě významná oborová ocenění: “nejlepší exponát” na konferenci o vývoji v Javě SIGS a první místo v testovací recenzi časopisu Java Developer‘s Journal. Únorové číslo tohoto měsíčníku doporučuje Sonic MQ programátorům kvůli jeho možnostem rychlého vývoje, snadnému použití a flexibilitě ve vytváření vysoce distribuovaných aplikací.

Produktu SonicMQ se také dostalo příznivého ocenění od oborových analytiků. Například The Hurwitz Group uvádí: “SonicMQ je jedním z prvních implementací JMS, které účinně pomohou organizacím potřebujícím propojit oddělené systémy tak, aby fungovaly pro e-Business.”

Společnost Progress pokračovala v rozšiřování svého globálního podnikání: otevřela nové pobočky v Bogotě (Kolumbie), a v Cape Townu (Jižní Afrika). Další pobočky firma otevře ještě letos v Chile a ve Venezuele.

V tomto čtvrtletí firma také zpřístupnila linuxové verze SonicMQ a své databáze Progress RDBMS (nejprodávanější vestavěná databáze na světě). Podrobné informace o firmě a jejích produktech naleznete na adrese www.progress.com. Detailnější popis trhu ASP a programu ASPEN 2000 je na adrese www.ASPconnections.com

O firmě Progress Software
Progress Software je globální dodavatel softwarových produktů a služeb pro vývoj, provoz a řízení podnikových řešení fungujících v rozmanitých výpočetních a síťových prostředích. Naše produkty používá více než šedesát firem ze stočlenného žebříčku nejúspěšnějších společností časopisu Fortune. Dodáváme aplikační servery, databáze, vývojové nástroje a produkty pro řízení aplikací určené pro internetové, intranetové a extranetové aplikace. Kromě toho takové aplikace umíme vyvinout spolu s našimi partnery na míru. Našich dvanáct set zaměstnanců slouží zákazníkům ze sta zemí celého světa. Ti každoročně utratí za progressovské aplikace, vytvořené více než dvěma tisíci nezávislých softwarových firem, přes půl druhé miliardy dolarů. Více informací naleznete na www.progress.com, resp. www.progress.cz.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 6. dubna 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz